Úspěšná série chlapců U17

Po všech zraněních, prázdninách a karanténách se náš tým znovu setkal v téměř kompletní sestavě. Toho jsme se rozhodli využít a naplánovali si tak zápasy v „NBA rytmu“. Během 5 dní jsme tedy nastoupili hned k 4 zápasům.

V pátek 11. 3. k nám přijel poslední tým tabulky. Naším úkolem bylo tedy potvrdit roli favorita a hned od úvodního rozskoku nenechat nic náhodě. To se povedlo až nečekaně suverénním způsobem, kdy jsme po 5 minutách získali 20 bodové vedení, které už jsme ve zbytku zápasu jen navyšovali. K celkovému vítězství přispěl každý minimálně dvěma koši.

SLUNETA X BK Klatovy 110:42

V sobotu 12. 3. nás čekal úplně jiný zápas. S týmem Chomutova jsme se v letošní sezóně již dvakrát potkali a oba zápasy vyzněly lépe pro soupeře. Tudíž bylo o motivaci postaráno již před samotným utkáním. V první čtvrtině byla k vidění vyrovnaná bitva, ve které jsme měli pouze mírně navrch. Výrazněji odskočit jsme dokázali až na začátku druhé čtvrtiny, díky bodové šňůře 9:0.

Hostující tým však přešel do zónové obrany, se kterou jsme se ještě tolikrát nesetkali, a šnůrou 0:8 opět snížil rozdíl ve skóre. To ale bylo vše, co jsme hostům dovolili. Včasné nalezení receptu na zónovou obranu a výborná 3. čtvrtina definitivně rozhodla o výsledku utkání.

SLUNETA X BK Levharti Chomutov 84:54

V neděli 13. 3. jsem byl kvůli svým hráčským povinnostem nucen předat trenérskou tabulku se soupiskou zkušené trenérské dvojici Pavel Zajíc a Naďa Davidová. Ti měli na starost velmi důležitý zápas proti týmu BA Louny. Myslím si, že nikoho nepřekvapí, že se své role zhostili skvěle a dokázali kluky vyhecovat k takovému výkonu, který nakonec přinesl své ovoce!

SLUNETA X BA Louny 80:74

Pondělní trénink chlapci strávili v sauně a vířivce aby načerpali dostatek sil, jelikož jsme hned v úterý 15. 3. zajížděli za týmem BA Louny na venkovní odvetu. Hned od úvodní minuty jsme očekávali velký tlak domácích, který skutečně přišel. Domácí tým hnaný početným publikem a posílený chlapci z BŠ Tygři Praha se prezentoval rychlým agresivním basketbalem a první čtvrtinu zaslouženě vyhrál 19:12. Ve druhé čtvrtině jsme se dokázali s agresivní hrou soupeře vyrovnat, zlepšili jsme komunikaci v obraně v situacích „pick-and-roll“ a v útoku začali hrát naši hru. Výsledkem bylo poločasové vedení 30:34.

Za druhý poločas patří chlapcům velká pochvala. Poctivou prací v obraně jsme se dostávali do rychlých protiútoků, zlepšili jsme úspěšnost jak trestných hodů, tak tříbodových střel a naše vedení se rázem vyhouplo až na 20 bodů. V posledních třech minutách zápasu domácí nechtěli dát svou kůži lacino a několika koši dokázali rozdíl ve skóre snížit. Chlapci však včas našli odpověď a slibný bodový náskok si již dokonce zápasu vzít nenechali a završili tak úspěšnou zápasovou sérii.

BA Louny X SLUNETA 60:77

Sečteno podtrženo 4 zápas 4 výhry. Nyní je potřeba rychle nabrat síly a zbylých 5 utkání letošní sezóny si naplno užít!