Ústecké mejdlo

O víkendu se u nás odehrál přípravný turnaj mužů s názvem "Ústecké mejdlo". Zúčastnili se 3 týmy z druhé ligy a 1 tým ze soutěže druhé nejvyšší.

V pátečních semifinálových zápasech se utkalo domácí USK SLUNETA proti Levhartům. Ač šlo o celkem vyrovnaný duel, tak domácí stále tahali za kratší konec, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. Chomutov si zkušeně koncovku pohlídal a nakonec zvítězil 80:72. Ve druhém semifinále ukázala svou sílu ambiciózní Vysoká n. L., která porazila rezervu Děčína 86:65.

V sobotu se odehrál zápas poražených, tedy boj o třetí místo, kde domácí borci vyzvali Válečníky v záloze. Domácí se nemohli dostat do tempa a pod vedením nového šéfkuchaře Honzy Maděry nenacházeli stále tu správnou recepturu a jen se drželi na dostřel. Ve čtvrté čtvrtině zavelela k obratu mladá skvadra sebevědomého ročníku 99´, což pro nás znamenalo pohlídané vítězství 60:56.

Na závěr nás čekalo finále, ve kterém NAPOS vyzvala Chomutovské šelmy. Očekávali jsme vyrovnaný souboj, ale opak byl pravdou.: Až na 4 čtvrtinu, která se jen dohrávala, byly ty zbylé minimálně rozdílem třídy. Dobře začala Vysoká, vyhrála první úsek hry 18:9, pak se však rozparádili šelmy, vyhráli 23:10 druhou čtvrtku a třetí dokonce 38:15. Po tomto debaklu se již těžko hledala motivace  a díky tomu dokráčel tým Chomutova pro první trofej (92:67) v nastávající sezóně a potvrdil své kvality a zkušenost.

Jsme rádi, že se turnaj odehrál v přátelském duchu, bez zranění a byla možnost pozvat i fanoušky, kteří tak mohli podpořit svůj oblíbený sport, po kterém jsou všichni po té delší pauze tak hladoví.

Věříme, že se v této sezóně v halách a tělocvičnách budeme moci potkávat o něco více než v té předešlé.