Utkání s Ostravou jsme nezvládli.

Po delší odmlce se fanoušci SLUNETY dočkali domácího utkání svého týmu. Na sever Čech zavítala Ostrava, která stále může pomýšlet na postup do play-off, obzvláště po dnešku, když si odváží výhru 70:78.

Úvod zápasu byl hodně nervózní a nepadalo moc košů. Když se hráči na obou stranách konečně osmělili, začala vyrovnaná bitva. Oba týmy se předháněly a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Konečný účet první čtvrtiny uzavřel David Šteffel trojkou na 18:15.

V druhé  desetiminutovce pokračovala sice vyrovnaná bitva, ale bohužel na naší straně se začaly kupit zbytečné ztráty, které soupeř trestal buď košem. Ale i s tím jsme se dokázali popasovat, ovšem Ostravští pivoti nám dělali velké problémy na doskoku a z neúspěšných střel byly druhé či třetí šance nebo náš faul. Obecně se dá říci, že hráči na obou stranách sbírali více faulů a rychle se dostávali do problémů s osobními chybami. Poločas vyhráli hosté 31:38.

Druhou půli otevřel trojkou Bosák, ale hostující Bohačík kontroval nejprve také trojkou a hned vzápětí přidal ještě dvoubodový koš. Jenomže naštěstí pro SLUNETU neudržel nervy na uzdě a po druhé technické chybě musel opustit hřiště. Což hrálo do karet nám, ovšem na naší pro pět faulů musel ze hřiště David Šteffel, takže na pivoty mimo hru to bylo 1:1. Závěr tohoto dějství patřil nám, vyloučení Bohačíka jakoby domácí hráče nakoplo a najednou to šlo, začali hrát agresivněji do koše, proměňovali střely a náskok hostů byl tatam. Stav po 30 minutách 51:52.

V poslední čtvrtině převzali otěže zápasu do svých rukou bohužel hosté. Vrátili se k agresivní obraně a naši hráči opět zapadli do šedého průměru a nedokázali se vyrovnat soupeři. I když jsme se stále drželi na dostřel, Ostravští měli stále zápas pod kontrolou a vítězství si v závěru pohlídali z čáry trestného hodu.

Trenér hostí, Dušan Medvecký:

„Pro co jsme přijeli, to máme, takže spokojenost. Důležité vítězství, pokud chceme ještě pomýšlet na play-off. Myslím, že jsme dnes vyhráli kolektivním výkonem, výbornou obranou, protože jsme nepustili Ústí do jejich útočných závodů s námi, jelikož Ústí je hodně ofenzivní tým. Dostali jsme 31 bodů v prvním, což je fantazie, celkově 70, takže spokojenost. Zápas jsme měli po většinu času pod kontrolou, v koncovce jsme si to pohlídali šestkami. Co mě mrzí je, že jsme se pak báli vzít zodpovědnost na sebe a nedali jsme otevřené střely a šoupáky v koncovce a mohli jsme rozhodnout dřív. Nicméně gratulace klukům k vítězství.“

Trenér domácích, Tonda Pištěcký:

„Gratulace Ostravským k vítězství, absolutně netýmový výkon, můžeme si říkat prostě všechno,  co chceme, kluci o tom všem věděli, nemohlo je nic překvapit, je to o nasazení, o týmovém výkonu a o těchto věcech, 20 ztrát nemá cenu komentovat, další číslo, které mluví za vše a mně nezbývá, než se omluvit našim fanouškům, protože pokud budeme předvádět takovouto hru tak jenom stěží můžeme očekávat, že bude chodit vyprodaná hala jako v minulé sezóně.“

SLUNETA Ústí nad Labem - NH Ostrava 70:78 (18:15 31:38 51:52)
Body domácí: Thompson 18, Pecka 13, Smith a Bosák po 12,  Abercrombie 10, Šteffel 5
Body hosté: Bohačík 19, Canada 17, Painter 15, Smith 12, Riewer 10, Mays 4, Klímek 1
Trojky: 23/8 – 19/7
Trestné hody: 12/10 – 38/27
Doskoky: 34 - 39
Osobní chyby: 28 - 18