Do Děčína se exhibice nejvyšší mužské soutěže vrací po 11 letech. A vicemistr netají, že o její pořádání v době, kdy basketbalová euforie ve městě nezná hranic, měl enormní zájem.

„Vzhledem k tomu, že v letošní sezoně se v NBL hraje méně zápasů, chtěli jsme našim fanouškům přinést ještě nějaký bonus a taky odměnu za jejich podporu. Budou moct vidět všechny nejlepší hráče z ligy, k tomu i atraktivní doprovodné soutěže,“ podotýká generální manažer BK Armex Děčín Lukáš Houser.

Svou roli sehrál i vánoční termín. „My jsme vždycky po svátcích měli doma dobré zápasy a byla tu skvělá atmosféra. Letos nám ale los nepřál a my mezi svátky vyjíždíme do Opavy. All-Star je tak šance pro naše fanoušky, aby mohli v Děčíně zajít na tenhle druh basketbalové zábavy,“ dodává Houser.

Ten počítá s tím, že kapacita haly, čítající 1200 fanoušků, bude naprosto zaplněná. „Věřím v to, přesto propagaci nepodceníme a budeme se jí věnovat, aby lidi měli čas si lístky zajistit dopředu. Myslím, že do prodeje by měly jít nejpozději začátkem prosince.“
 
Shodou okolností minulé Utkání hvězd hostili severní sousedé z Ústí, kteří měli jako jeden z taháků i zpěvačku Daru Rolins. „Zábavní program ještě budeme řešit. Dara tu nebude, ale možná přijede někdo jiný,“ říká děčínský manažer.     

A komu on dává letos větší šance na vítězství? „Asi si tipnu na hattrick Mazáků,“ směje se Houser.

Ostatně Mazáci si před All-Star Game minulé sezony zabrali podle počtu obdržených hlasů pět z prvních šesti příček, kde figurovali Michal Čarnecký, Jiří Welsch, Luboš Stria, Pavel Bosák a Jakub Houška. Rozehrávač Čarnecký, který ukončil kariéru, a křídelník Stria, jenž nyní hájí barvy Handlové, už letos hlasy dostávat nemohou, ze základních pětek ovšem i tak zůstalo v ligovém osudí hned osm mužů: v té mazácké v březnu byli vedle Čarneckého, Strii, Welsche a Jakuba Houšky i Radek Nečas, v kvintetu Mladých pušek pak Tomáš Vyoral, Lukáš Palyza, Tomáš Pomikálek, Brett Roseboro a Ladislav Pecka, aktuálně nejužitečnější hráč Kooperativa NBL.     
 
V rámci exhibice dojde jako vždy i na doprovodné soutěže ve smečování či v trojkách. Mezi „dunkery“ v březnu obhájil vítězství ze sezony 2014/15 Brison White, ve smíšeném finále trojkařů pak Lukáše Palyzu porazila čarostřelkyně Karolína Elhotová.

I letošní Utkání hvězd bude mít charitativní podtext a opět tak bude pomáhat těm, kteří v životě neměli tolik štěstí.

Hlasovat můžete ZDE.