V pondělí pojede Tonda Pištěcký se svými svěřenci do Brna, kde se před televizními kamerami utká s tamním mmcité+, a aby toho nebylo málo, z Brna pokračuje zápasové turné směrem na Slovensko, konkrétně do Levic. Ale ani to není všechno, v pátek ještě přivítáme v dohrávce 12. kola Pardubice. Ale pojďme postupně – Brno v dosavadním průběhu zaznamenalo zatím 3 výhry a 9 porážek, díky čemuž mu náleží předposlední, jedenácté místo. Tento zápas bude naším prvním utkáním v odvetách základní části KNBL. První střetnutí na severu Čech jsme dokázali nakonec vyhrát, ale nebylo to jednoduché, hosté s námi drželi krok po celou dobu zápasu a až v samotném závěru jsme přetlačili soupeře a zaznamenali vlastně prví výhru v tomto ročníku.

SLUNETA má za sebou nyní delší zápasovou pauzu, způsobenou nejen přesunutím zápasu s Pardubicemi, ale také posunutím utkání s Brnem „do televize“, tedy ze soboty na pondělí. Během této pauzy jsme stihli vyměnit jednoho hráče, za Davenporta, který neobstál v try-outu, má nyní možnost ukázat své kvality Eugene Teague. Brňané tak dlouhou pauzu neměli a kromě ligového zápasu v Kolíně, který prohráli 89:69, stihli i pohárové utkání s Pardubicemi, které také nedopadlo v jejich prospěch. Historie vzájemných utkání ukazuje, že se s Brnem setkáváme pravidelně až 4krát za sezónu a Brno vždy minimálně jedno z těchto čtyř střetnutí vyhraje, tak doufejme, že to nebude zrovna toto televizní utkání.

Po utkání v Brně se pak tým přesune do Levic, aby tam v úterý večer sehrál další utkání Helios Alpe Adria Cupu s domácími Patrioty. Tento tým ještě nepoznal v této evropské lize premožitele a na domácí scéně se mu daří také dobře, takže to bude velký oříšek pro naše borce, navíc když jsou Levice proslulé svou bouřlivou atmosférou. SLUNETA živí ještě teoretickou šanci na postup, ale k tomu by nám museli pomoci i soupeři. Stěžejní pro udržení naděje bude uspět v Levicích.

Antonín Pištěcký:
„V pondělí vyrážíme za dvěma zápasy hraných na hřištích soupeře. První z nich odehrajeme od 18 hodin v Brně před televizními kamerami a hned v úterý nastoupíme od 19 hodin před levickým publikem. Jedná se o zajímavé dva dny, a to hned z několika důvodů. První je nasnadě, a sice pro nás téměř již neznámá dvě "ostrá" utkání ve dvou dnech. Kombinace KNBL a Helios Alpe Adria Cupu, navíc s celky s odlišným herním projevem. Druhou neznámou bude to, co s námi udělá téměř dvoutýdenní pauza od posledního zápasu, kterou jsme se snažili využít k zapracování nového podkošového hráče a k vylepšení naší hry na obou stranách hřiště. Další otázkou je, jakým způsobem se projeví na hře brněnských odchod Sullivana a příchod Barryho. Do Brna jedeme s jednoznačným cílem zvítězit, tak abychom i v druhé polovině základní části mohli živit naději na postup do A1. V Levicích nastoupíme proti suverénovi Helios AAC, který ve čtyřech odehraných utkáních nepoznal přemožitele. Pokud budeme chtít udržet naději na postup v evropském poháru, pak nám nezbývá nic jiného, nežli přivézt dva body. Jak vidno, je na co se těšit a o emoce v těchto předvánočních dnech nebude nouze.“

Michal Šotnar:
„Měli jsme teď delší herní pauzu, což by se mohlo zdát jako nevýhoda, ale my jsme toho využili a zapracovali na naší hře a zapracovali nového hráče, který se zatím jeví velmi dobře, uvidíme, jak mu to půjde v ostrém zápase. Po té delší pauze se už těšíme na zápas, půjdeme do něj s chutí a jednoznačným cílem vyhrát. Poslední týden před Vánoci bude hodně náročný a my musíme jít krůček po krůčku, ještě pro nás nenastal čas na vánoční náladu, máme před sebou ještě několik důležitých zápasů!“

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
Všichni jsou OK.

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): BRNvsSLU