Stejně jako SLUNETA, tak i USK zvládl svůj první zápas v nadstavbě, když urval cenné vítězství u Vajgaru v poměru 70:73. Nejlepším střelcem Vysokoškoláků byl Bookert s 19 body. Ale z týmu soupeře si budeme muset dávat pozor na všechny hráče základní rotace, např. letec Madsen, který se netají ambicemi o NBA nebo mladík Sehnal, který si svými výkony zasloužil nominaci do reprezentačního A-týmu. Historie vzájemných střetnutí USK a Ústí říká, že většinou vyhrává domácí tým a rozdíl ve skóre nebývá vysoký. Je tedy patrné, že nás čeká houževnatý soupeř a „chladný“ začátek jako v Kolíně by se nám v tomto případě mohl vymstít.

Antonín Pištěcký:
„V druhém kole nadstavby A2  a zároveň v prvním domácím utkání přivítáme USK Praha. Jak my, tak náš soupeř jsme dokázali v prvním kole uspět na hřišti soupeře. Pražané dokázali zvítězit v posledních čtyřech zápasech KNBL a zároveň se probili do semifinále Alpe Adria Cupu přes favorizovaný Děčín. Uděláme vše pro přerušení této série a zisk dvou veledůležitých bodů. Rád bych upozornil fanoušky, že zápas odehrajeme netradičně již v sobotu od 18 hodin a zároveň bych je rád požádal, aby přišli náš tým osobně podpořit."

David Šteffel:
„USK dokázal obrátit vývoj zápasu v Jindřichově Hradci, z čehož je patrné, že se nikdy nevzdá a stále má šanci dostat se do play-off, takže nás čeká další těžký soupeř. My musíme navázat tam, kde jsme v Kolíně skončili, tedy výbornou obranou a naopak vyvarovat se výpadkům a hlavně hrát s větší energií. Věřím, že nás fanoušci přijdou podpořit, už dlouho jsme nehráli doma.“

 

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
Všichni jsou OK.

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsUSK