V Brně to také nevyšlo

Čtvrté kolo nadstavbové části přivedlo SLUNETU na palubovku Brna. Vzhledem k vyrovnanosti tabulky skupiny A2 byla výchozí situace před zápasem jasná, Brňané pomýšlejí na play-off, a tak musí doma vítězit, SLUNETA si chce minimálně udržet nebo ještě vylepšit své umístění, a také potřebuje bodovat, obzvláště když ztratila už dvě domácí utkání, nejprve s Tury a ve 3. kole i s Ostravou.

V prvním dějství na to oba soupeři vlétli a hrálo se hodně útočně, našim hráčům „padalo“ a dařila se i střelba. Během této čtvrtiny jsme si dokázali vybudovat až pětibodový náskok. Jenomže pak se na palubovce objevila nová akvizice Brna Jazvin a začal kralovat pod košem a díky tomu smazali domácí náš náskok a první čtvrtina skončila stavem 22:22.

Také v druhé čtvrtině jsme se dokázali od soupeře bodově odpoutat, ale pak nám začali Brňané dělat velké problémy na doskoku a doslova si vybojovali poločasový stav 38:40. To, co se nám dařilo v prvním poločase, nám už v tom druhém tolik nevycházelo, soupeř zařadil ještě vyšší rychlostní stupeň a začal nás drtit rychlými protiútoky. I tak jsme stále drželi krok a soupeře jsme si nenechali odskočit na větší bodový rozdíl. V druhém poločase se ke slovu přihlásil domácí tahoun Ware, který stihl za první půli pouhé 4 body, všechno si však vynahradil v té druhé, zavelel k obratu a bohužel pro SLUNETU povznesl nejen svůj výkon, ale i svých spoluhráčů, kteří se začali trefovat za 3 body a se SLUNETOU to vypadalo zle. Našim hráčům navíc kompletně odešla muška, a to nejen z velké vzdálenosti, ale také z čáry trestného hodu. S touto formou jsme bohužel neměli už nárok na velký obrat a v nadstavbové části prohráváme podruhé v řadě. Další utkání nás čeká již tuto středu, když doma přivítáme Lions Jindřichův Hradec.

mmcité Brno - SLUNETA Ústí nad Labem 90:82 (22:22 38:40 61:56)

Body domácí: Ware 23,  Jazvin 13, Tomanec a Nehyba po 12, Křemen 10, Kozina 8, Mikulič 6, Turman 4, Hrabovský 2
Body hosté: Thompson a Pecka po 16, Smith 13, Šteffel 10, Šmíd 8, Abercrombie 7, Bosák a Šotnar po 6
Trojky: 26/10 – 27/4
Trestné hody: 27/20 – 28/14
Doskoky: 40 - 44
Osobní chyby: 21 - 26