V Českém poháru jdou dále Válečníci

Osmifinále Českého poháru přivedlo SLUNETU na palubovku Děčína, který ještě v pondělí musel bojovat v Litoměřicích, aby se mohlo odehrát další severočeské derby právě v rámci osmifinále ČP.

Úvod utkání nevyšel svěřencům Honzy Šotnara a rychle prohrávali 16:5 a lodivod Ústí si musel brát oddechový čas už po necelých 5 minutách hry. A nebýt bodového příspěvku dua Pecka – Svejcar, mohlo být ještě hůř, protože domácí se začali bodově vzdalovat. První čtvrtina nakonec dopadla 26:18.

A ani vstup do druhého dějství nevyšel SLUNETĚ dle představ, naopak domácí trefili téměř vše, co zvedli, takže za stavu 37:22 si Honza Šotnar bral další time-out. Ale ani to nepomohlo a Válečníci si týmovým výkonem a dobrou obranou došli pro poločasové vedení 51:36.

Bohužel ani poločasová přestávka ústeckému celku nepomohla a trápení v ofenzivě pokračovalo i ve třetí čtvrtině. Válečníci si vybudovali až dvacetibodové vedení, ale pak se konečně trefil i ústecký tahoun Lamb Autrey a dvěma trojkami a snížením na 69:54 zavelel ke stíhací jízdě, aby trojkou s faulem a zároveň v poslední vteřině uzavřel účet po 30 minutách na 71:64.

Až v poslední desetiminutovce se dočkali fanoušci basketbalu hodného derby. Lamb Autrey táhl SLUNETU a předváděl velkolepou šou a hlavně jeho zásluhou Ústí stáhlo až na 84:82. Domácí se ale mohli spolehnout na matadora Pomikálka, který minutu a 16 vteřin před koncem základní hrací doby poslal Válečníky do vedení 86:82. Po oddechovém čase nevyšel útok SLUNETĚ, ale Válečníci dopadli neúspěšně, do konce základní hrací doby zbývá 27 vteřin a po nerozhodné situaci u půlící čáry museli rozhodčí k videu, míč zůstal v rukách Ústeckých. Lamb Autrey se sice dostal ke střele, ale netrefuje a domácí doskakují a vzápětí jsou faulováni, Filip Kroutil proměňuje obě šestky a zvyšuje už na 88:82. V posledních vteřinách si už domácí pohlídali vedení a pokračují tak v poháru dále.

Pro SLUNETU tak rychle skončila krátká pouť Českým pohárem, a tak se může do konce roku soustředit na domácí Kooperativu NBL, v neděli hostí Kolín a mezi svátky zajíždí do palubovku Olomoucka.

BK ARMEX Děčín - SLUNETA Ústí nad Labem 88:82 (26:18 51:36 71:64)
Děčín: Pomikálek 22, Nichols 17, Svoboda 14, Šiška 12, Kroutil 11, Prahl 8, Mach a Osaikhwuwuomwan po 2
SLUNETA: Autrey 26, Pecka 24, Svejcar 13, Fait 7, Johnson 6, Alston 4, Karlovský 2
Trojky: 22/8 – 29/13
TH: 18/16 – 13/7
Doskoky: 31 – 23
Osobní chyby: 18 - 18