V Lublani bez šance

Po vítězném utkání ve Škrljevu se výprava přesunula do hlavního města Slovinska Lublaně. Tam měli hráči a realizační tým celý čtvrtek a víceméně i pátek na vstřebání dlouhého cestování a také na pár tréninků. V pátek večer je čekalo utkání s místním klubem Ilirija Lublaň, které jako hlavní kouč vede otec slovinské hvězdy NBA Luky Dončiče. Hlavní lodivod našeho soupeře ovšem nebyl na zápase, protože byl zrovna sledovat svého synátora v zámoří, ale jeho svěřenci předvedli malý workshop na téma efektivní a rychlý basketbal.

Od úvodního rozskoku dostali ústecké hráče pod enormní tlak a po zisku míče se bleskurychle přesunuli do ofenzivy a efektivně zakončili. Hosté navíc neměli dobře seřízená mířidla, a tak není divu, že první čtvrtina skončila 27:7.

V druhém dějství už ale hráči SLUNETY srovnali krok a začali se také trefovat. Z pohledu Ústí byla druhá desetiminutovka nejpovedenější, svěřenci Honzy Šotnara ji vyhráli dílčím skóre 19:28. Poločas tak skončil 46:35.

Po přestávce se ale hra vrátila do zajetých kolejí, domácí využili širokou rotaci a díky ní dokázali vytvářet velký tlak v obraně a v druhé půlce ještě navíc zlepšili trojkovou střelbu a SLUNETA prostě neměla v úzké rotaci šanci. Domácí si došli pro vítězství způsobem start – cíl a ukázali, proč jim poprávu patří první příčka skupiny D Alpe Adria Cupu.

Ilirija Lublaň – SLUNETA Ústí nad Labem 99:81 (27:7, 46:35, 76:56)
Lublaň: Cekrvenik 19, Jurkovic 16, Bacvic 13, Mikus a Voncina po 10, Kures a Duscak po 8, Pajic 6, Kraljevic 5, Pavliha 4
SLUNETA: Svejcar 19, Fait 14, Pecka a Alston po 11, Karlovský 9, Bohuslav a Autrey 8, Johnson 1
Trojky: 40/17 – 32/14
TH: 16/12 – 23/17
Doskoky: 36 – 33
osobní chyby: 21 - 17