Ovšem v domácí soutěži Pardubice válí, bilance 12 výher a pouhých 3 porážek je řadí na třetí příčku, ba co víc, v předchozím kole KNBL si Beksa připsala skalp z nejcennějších, na domácí palubovce překvapila zatím suverénního mistra z Nymburka v poměru 81:77.

SLUNETA bude v tomto utkání chtít potvrdit domácí sílu a nechat zapomenout na venkovní prohru v Kolíně. Chuť si Tonda Pištěcký a spol. nespravili a v domácím pohárovém derby s Děčínem, ve kterém skončila pouť SLUNETY. Nicméně poslední střetnutí Beksy a SLUNETY v Pardubicích se rozhodovalo až v prodloužení, což je důkaz, že SLUNETA dokáže držet krok i s tak těžkým soupeřem jako jsou Pardubice. Los do konce základní části není zrovna nakloněn SLUNETĚ, a tak je potřeba zabojovat a pokusit se ještě dostat do horní šestky.

Stanislav Votroubek:

„Do konce základní části už moc zápasů nezbývá, my teď máme sérii tří zápasů se třemi nejlepšími týmy v ČR, v poháru jsme opět změřili síly s Děčínem, teď Pardubice a do konce roku ještě Nymburk. My stále nevzdáváme boj o první šestku a chceme udělat maximum pro to, abychom se tam dostali. S Pardubicemi jsme hráli vyrovnanou partii, a to i přesto, že jsme hráli venku, takže pokud odevzdáme maximum, je v našich možnostech sehrát vyrovnaný zápas i nyní. Bude hodně záležet na obraně, Beksa disponuje velkým útočným potenciálem a ten musíme eliminovat.“

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsPCE