A byl to právě Prostějov, který nám paradoxně pomohl udržet se na 2. resp. 8. místě, a to domácí výhrou nad Brnem. Pokud by totiž Brněnští zvítězili, dostali by se díky vzájemnému zápasu před Ústí. Tato výhra Orlů přišla po dlouhém půstu, kdy nepoznali chuť vítězství celé tři měsíce (11 porážek v řadě, včetně jedné od SLUNETY). Je jasné, že Orli se nechtějí smířit se současným postavením v tabulce a zbývající 4 zápasy odehrají naplno a pomoci jim k tomu mají i zotavení Dokoupil s Norwou.

SLUNETA by však měla také zabrat, přímý souboj o první místo ve skupině A1 jí nevyšel a špatný den si vybrali snad všichni, a to hlavně na útočné polovině. Kdo zápas viděl, tak nemůže našim hráčům upřít bojovnost v obraně, i přes velké vypětí sil jsme se dlouho drželi na dostřel, ale v úvodu druhé půle se po vyloučení Michala Šotnara naše hra úplně rozpadla a tým nenašel v sobě sílu vzepřít se Turům. Ovšem doma nemají naši hráči jinou možnost, než jít do zápasu naplno, poslední domácí utkání dokázali přehrát Lions. Navíc i poslední střetnutí Prostějova s Ústím dopadlo lépe pro nás, když jsme si odvezli z orlího hnízda výhru 78:82.

Situace ve skupině A2 je čtyři kola před koncem nadstavby hodně zamotaná a pokud chce Tonda Pištěcký a spol. splnit předsezónní cíle, musí nyní zabrat a začít opět vyhrávat.

David Šteffel:
„Rozpoložení týmu není ideální a druhý poločas ve Svitavách to jenom dokázal, musíme na to však zapomenout a vlétnout do dalšího zápasu na plno, bez ohledu na soupeře, zapomenout na šrámy z předchozích zápasů a konečně to zlomit. Věřím, že s podporou našich fanoušků se nám to povede.“

Antonín Pištěcký:
Do kádru Prostějova se v posledních zápasech již začlenili Dokoupil s Norwou, což pocítilo Brno, které v posledním kole na půdě Orlů prohrálo. Při pohledu na tabulku A2 je více než jasné, že jakákoliv prohra, zejména pak na domácí palubovce, by nám mohla zavřít dveře do play off. Stále máme postup mezi nejlepších osm týmů ve svých rukách a kluci jsou si toho moc dobře vědomi. Věřím, že zlepšíme procento střelby, především pak trojkových pokusů, a týmovou prací na obou polovinách hřiště dovedeme zápas do vítězného konce.“

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsPRO

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
Stanislav Votroubek – rekonvalescence po operaci ramene – start nejistý