V poháru postupujeme!

Čtvrté kolo Českého poháru svedlo dohromady SLUNETU a prvoligové Litoměřice, za které nastupují i bývalí hráči Ústí a vlastně nyní už i funkcionáři, poněvadž dres Slavoje obléká i náš šéftrenér mládeže Adam Žampach. Jak to tak bývá,  byl náš soupeř vyhecován a chtěl se předvést a úvod zápasu tak také vypadl, domácí se dostali do vedení a naši hráči se dostávali do tempa hodně pomalu. První čtvrtina skončila vedením domácích 17:16. Ani druhá desetiminutovka nepřinesla naše probuzení a domácí, kteří hráli ve velké euforii, drželi stále krok, poločas 31:33.

Po bouřce v šatně se svěřenci Tondy Pištěckého konečně probrali a začali předvádět svou hru, agresivní obranou a rychlými protiútoky si vystříleli dvouciferné vedení a to už udržovali po zbytek zápasu. Milým překvapením je pak výkon našeho „mlaďase“ Daniela Zacha, ten stihnul za 20 minut 12 bodů. Pozitivum je také, že se na hřiště dostali hráči, kteří normálně nemají takovou minutáž. Naším dalším soupeřem v poháru bude Děčín, takže se fanoušci mohou těšit na další derby se skvělou atmosférou.

Nyní se tým musí připravit na další utkání, které sehraje již tuto neděli doma proti Opavě.

Slavoj Litoměřice-SLUNETA Ústí nad Labem 65:74 (17:16 31:33 50:60)

Body domácí: Karlovský a Klimeš po 12, Kynzl 9, Žampach, Zbroj a Šotnar všichni po 7, Dvořáček a Klouda po 4, Slunéčko 3
Body hosté: Pecka 18, Zach 12, Glover 10, Abercrombie 7, Šteffel 6, Šmíd a Bosák 5, Igrutinovič 4, Dolanský 3, Maděra a Votroubek po 2
Trojky: 23/7 – 12/3
Trestné hody: 15/8 – 17/11