Lions utnuli výhrou nad Prostějovem sérii pěti porážek v řadě a jsou zpět ve hře. Naopak SLUNETA po vítězství v Prostějově, ztratila domácí utkání s Ostravou a pak přišla ještě prohra v Brně, což je trochu čára přes rozpočet a určitě má co napravovat. Vzájemná bilance obou celků v této sezóně je vyrovnaná, když si každý uhájil domácí palubovku a zřejmě nebude náhodou, že obě střetnutí dopadla podobnými výsledky (98:84 a 88:84), narazily na sebe totiž hodně podobné týmy se zahraničními posilami, zkušenými českými hráči, doplněnými o dravé mládí.

Tonda Pištěcký a spol. určitě budou chtít nechat zapomenout na poslední dvě utkání a nastartovat novou, vítěznou sérii, která by nám zajistila účast v play-off. A Lions budou nabuzeni z posledního zápasu a určitě nepřijedou do Ústí s odevzdaneckou náladou.

Stanislav Votroubek:

„Náš cíl je jasný, play-off a vede tam jediná cesta, a to, že nebudeme ztrácet další utkání, už takhle jsme pozadu za plánem, takže teď už musíme zabrat, bylo by trestuhodné zahodit celkem dobře rozehranou sezónu a nepostoupit do play-off. V posledních zápasech si vždy vybereme špatný úsek, ve kterém nasekáme nějaké chyby, ty nás srazí do kolen a pak už se z toho nevzpamatujeme. Takže eliminovat tyto výpadky a hrát soustředě celých 40 minut, to je cesta k úspěchu.“

 

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsJNH