S blížícím se koncem základní části už začíná být jasno, kdo bude ve skupině A1 a kdo v A2. Náš středeční soupeř už má jistou skupinu A2, ale už několikrát dokázali porazit nebo minimálně potrápit nejednoho favorita. Své o tom ví i naši hráči, kteří v Kolíně ztráceli v poločase už 14 bodů, když si nechali dát 57 bodů za poločas. Naštěstí se SLUNETA v druhé půli zvedla a dokonala obrat a nepřipustila tak žádné překvapení. K tomu došlo ovšem při domácích zápasech Medvědů s Olomouckem a Válečníky, oba soupeři totiž odjížděli poraženi. Jedinou venkovní výhru si Kolín připsal v Brně.

SLUNETA má za sebou dva těžké domácí zápasy a venkovní pohárové utkání. Doma hostila dva celky z čela tabulky, Pardubice a Svitavy, a ani v jednom případě se jí nepodařilo zvítězit, když obě utkání ztratila vlastně v posledních minutách. Naopak pohárové utkání v Chomutově dopadlo dle očekávání a postup do čtvrtfinále Českého poháru jí přihrál dalšího těžkého soupeře – Opavu.

Ve velmi náročném lednovém programu je utkání s Kolínem už 4 lednové a do konce prvního měsíce roku 2020 by SLUNETA měla zvládnout dalších 5 utkání a k tomu Utkání hvězd.

Antonín Pištěcký:
„V celku Kolína došlo letos již k několika hráčským změnám. Poslední posilou je hráč na perimetr Durham, který se hned v prvním utkání prezentoval skvělými čísly. Síla našeho středečního soupeře je především na útočné polovině, kde se opírají o výkony pěti cizinců, Číže a nestárnoucího Machače. Klíčem k úspěchu tak bude týmová obrana po celou dobu utkání.“

Ladislav Pecka:
„V dalším kole hostíme Kolín, momentálně se trápíme v útoku, je to ubíjející, když celkem dobře bráníme, ale pak toho nevyužijeme na útočné polovině. Musíme se poučit z chyb, které jsme dělali v posledních dvou domácích utkáních a lépe volit střely a zakončení a bude to dobré.

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
Dalibor Fait – zraněný palec na ruce
Martin David – zraněný kotník

Média:
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsKOL