Ústecký team má za sebou také vydařený zápas na domácí palubovce, kde si pohrál s Ostravou. Poslední zápas na venkovní palubovce absolvovala SLUNETA před týdnem v Pardubicích a dlouho to s ní nevypadalo dobře, ale famózním obratem v poslední čtvrtině přetlačila Beksu a došla si pro vítězství.

Oba středeční soupeři se už utkaly v přípravě, kde oba trenéři chtěli nechat prostor všem hráčům, takže výsledek jako takový nebyl až tak důležitý. I tak si Ústečtí vybudovali až sedmnáctibodové vedení, aby nakonec vyhráli „pouze“ od 2 body.

USK a SLUNETA patří k těm týmům, jenž odehrály zatím všechna svá utkání, takže mají za sebou celkem 3 zápasy, z nichž SLUNETA urvala 2 výhry (padla v prvním domácím utkání s Opavou),  oproti tomu USK vyhrál pouze jednou (ve zmiňovaném utkání se Sokoly), když nezvládl souboj s Pardubicemi a ani v Ostravě to nevyšlo.

Antonín Pištěcký:
„USK se letos, na rozdíl od minulé sezóny, rozhodl dát větší prostor svým odchovancům. Tým tak spoléhá především na zkušené duo "guardů" Sehnal - Mareš a pod košem o nově příchozího Macuru. Pražané se již tradičně budou snažit prezentovat agresivní obranou, kterou budou chtít narušit naše útočné systémy. Naším úkolem bude navázat na zlepšující se výkony z posledních utkání. Do Prahy míříme s pokorou, ale s jednoznačným cílem, a sice potvrdit roli favorita a přivézt si dva body.“

Dalibor Fait:
„Neznám snad jediný tým, který by na Folimanku jezdil rád, je to hodně specifické prostředí a nehraje se tam dobře. To ale nemění nic na tom, že i přes kvalitu soupeře, jsme favoritem. Pokud navážeme na dobrou obranu z posledního zápasu, bude se nám dařit i v útoku a můžeme na Folimance uspět.“

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): USKvsSLU