Ve Svitavách bez šance!

V rámci 6. kola zajížděla SLUNETA na palubovku Turů, aby se tam utkala v přímém souboji o 1. příčku ve skupině A2. Součastné „formy“ soupeřů pasovaly do role favorita sice domácí Tury, ale naši hráči si uvědomovali situaci ve vyrovnané tabulce, a tak chtěli do zápasu dát všechno. Možná právě pod tíhou okamžiku nakonec nedokázali seřídit mířidla a nakonec prohráli velkým rozdílem.

Pojďme ale popořadě, úvod utkání ovládli domácí, a to díky velkému nasazení a přesné mušce. Bodová šňůra 13:2 byla už prvním varováním pro náš tým. Tonda Pištěcký a spol. však neskládali zbraně a bojovali, v obraně se začalo konečně dařit a v útoku jsme také začali trefovat. Do konce první čtvrtky se nám podařilo stáhnout náskok a vrátit se do zápasu, stav 22:18.

V druhém dějství došel našim hráčům střelný prach a domácí našli svého vůdce pro tento zápas,  překvapivě nám největší problémy nedělal ani Marko, ani střelec Slezák, byl to rozehrávač Smithson, který si dělal s naší obranou co chtěl a dokázal proměnit téměř vše, co vypustil směrem na koš. Naopak naši hráči obstřelovali koš domácích, ale bohužel bez úspěchu, a tak poločas skončil 42:32.

Třetí čtvrtina rozhodla definitivně o vítězi, našim hráčům nezbývalo než ještě více přitvrdit v obraně a dávat více míčů pod koš, ovšem tam ztroskotal náš útok, protože Tuři byli velmi dobře připraveni na obranu Coryho Abercrombieho a Ládi Pecky. Rozhodující chvíle však přišla po odehraných dvou a půl minutách, kdy Michal Šotnar přitvrdil v obraně až příliš a po nesportovním faulu byl odměněn nejprve jednou technickou chybou, kterou následovala hned druhá, a tudíž odchod do šaten. Tím se naše hra úplně rozpadla a od té chvíle byl na hřišti bohužel jen jeden tým. Zbytek zápasu bylo z naší strany trápení v útoku a čím víc jsme se snažili, tím více se nedařilo a naopak domácí si v exhibičním tempu dokráčeli pro jistou výhru 83:57. Dá-li se to tak nazvat, tak trochu štěstí v neštěstí měla SLUNETA v podobě domácí výhry Prostějova nad Brnem, což znamená, že Ústí zůstává na 2., tedy 8., postupové příčce. V dalším utkání budeme hostit právě Orly z Prostějova.

DEKSTONE Tuři Svitavy - SLUNETA Ústí nad Labem 83:57 (22:18 42:32 65:42)

Body domácí: Roseboro 20, Smithson 19, Mickelson 13, Marko a Špaček po 9, Vučica 5, Slezák 4, Teplý 3, Jelínek 1
Body hosté: Thompson 12, Šteffel a Pecka po 10, Smith 8, Bosák 7, Šmíd a Carlton po 4, Abercrombie 2
Trojky: 20/6 – 20/1
Trestné hody: 29/21 – 27/16
Doskoky: 43 - 38
Osobní chyby: 28 - 24