Vedeme 2:1 a ve středu se bude hrát o mečbol

Ke dvěma dalším utkáním se přesunula čtvrtfinálová série mezi Ústím a Kolínem na sever Čech. Po prohře a v prvním utkání a výhře SLUNETY v prodloužení v druhém zápase si Honza Šotnar a spol. přivezli slibný stav série 1:1.

Také třetí vzájemné utkání začalo vyrovnaně a bylo vidět, že se hráči dobře znají, v první čtvrtině nepadalo tolik košů, domácí se dopouštěli až příliš ztrát, ale hosté toho nedokázali využívat a těžili hlavně z útočných doskoků, první dějství tak skončilo 13:14.

Rozhodlo dění už ve druhém dějství, hosté sice dokázali doskočit hodně útočných míčů, ale díky nízké produktivitě toho nedokázala využít. Zato SLUNETA se týmovou hrou v útoku dokázala trhnout až na desetibodový rozdíl, který sice Kolín ještě snížil, ale dvěma slepenými trojkami v závěru první půle si Ústí vzalo dvouciferný náskok zpět 36:26.

Po přestávce ještě zkusili Medvědi udělat něco s vývojem skóre, ale dnes to nebyl jejich den, obzvláště v útoku a frustrace byla vidět, když opora Lošonský se čtyřmi fauly, začal mávat lokty pod košem, po menší vřavě se vše uklidnilo a SLUNETA si došla až pro 18tibodové vedení.

Malou výhodou pro Kolín bylo to, že v posledním dějství už šetřil své opory a Ústí mělo na hřišti stále své nejlepší hráče. Ve chvíli, kdy trenér Šotnar prostřídal, tak se povedlo Medvědům ještě snížit na 5 bodů, ale v poslední minutě na hřiště opět vyběhla nejsilnější sestava domácích, aby uzavřela třetí čtvrtfinále za stavu 89:78.

Ústí tak vede 2:1 a zítra si může dojít před svými fanoušky pro mečbol.

Miroslav Sodoma:
„Nejprve bych chtěl popřát domácím, vedou v sérii 2:1 a nám nezbývá, než si tu výhru vzít zítra zpět, stejně jako to udělalo Ústí u nás. K zápasu můžu říci, že rozhodla druhá čtvrtina a naše střelecká impotence v tu danou chvíli, i přesto, že jsme tam protočili některé hráče, tak jsme nedali ani z podkoše. Pokud se nepletu, měli jsme v poločas obrovskou převahu na doskoku, ale nedokázali jsme to využít bodově, ale bojovnost tam určitě byla. Ocenit musím, že jsme ten zápas nevzdali, přiblížili jsme se na 5 bodů, ale na Ústí to už nestačilo a na konci si v poslední minutě vzali dvouciferné vedení zpět.“

Honza Šotnar:
„Gratuluji svým hráčům, zvýšili jsme vedení v sérii na 2:1. Utkání to nebylo extra pohledné, nám ani soupeři se v útoku moc nedařilo, ale nakonec jsme urvali více než oni, zítra to bude ohromně těžké, protože Kolín šetřil svého stěžejního rozehrávače Číže, ale věřím, že my zahrajeme také lepší utkání a zítra povedeme 3:1.“

Jiří Jelínek (hráč Kolína):
„Dnes nás jednoznačně potopila naše střelecká potence, v poločas 10% z trojky, hrůza, my jsme měli o 20 útoků více než oni, bohužel jsme toho nedokázali využít. Jasně jsme vyhráli útočný doskok, z čehož jsme také neproměňovali, udělali jsme několik zbytečných chyb, kdy toho Ústí využilo. Z toho se do zítřejšího zápasu určitě poučíme a zítra jdeme srovnat sérii na 2:2.“

Lamb Autrey (hráč SLUNETY):
„Velmi dobrý zápas, výhoda domácí prostředí byla výborná, byla to důležitá výhra, ale ještě není konec, zítra nás čeká další utkání a musíme se ujistit, že zítra už nebudeme dělat stejné chyby jako dnes.“

SLUNETA Ústí nad Labem - GEOSAN Kolín 89:78 (13:14 36:26 62:48)
Body domácí:
Spencer 19, Autrey 18, Svejcar 17, Pecka 16, Fait 7, Joseph 6
Body hosté: Lošonský 13, Martin a Křivánek po 11, Petráš 10, Rožánek, Jelínek a Mareš po 8, Novotný 6, Číž 3
Trojky: 28/11 – 38/8
Trestné hody: 20/14 – 15/8
Doskoky: 39 - 48
Osobní chyby: 19 - 19