Vedeme sérii 1:0

Jedna otázka na úvod článku: víte, kdy naposledy Ústí vyhrálo v play-off na venkovním hřišti? Přesně tak, dnes poprvé v novodobé historii a opět jsme dokázali udělat zápis do historie ústeckého basketbalu.

Utkání v Pardubicích slibovalo dle slov expertů zajímavou podívanou a není divu, že si jej produkce ČT Sport vybrala jako televizní utkání a dobře udělala. Oba týmy předvedly skvělý výkon, k vidění byla nejedna pěkná akce, ale jak už tomu v play-off bývá, tak se oba soupeři soustředili spíše na obranu. Úvod utkání obstaral z naší strany Michal Šotnar, jenž stihl za minutu a půl dát Pardubicím dvě dvojky a trojku a vedl tak 7:0 nad Beksou.

Domácí se probrali včas a rychle srovnali na 9:9 a začala velká bitva a přetahovaná o každý míč. První desetiminutovku vyhráli domácí 22:18. Tvrdý a rychlý basketbal pokračoval i ve druhém dějství a i v něm jsme stále tahali za kratší konec, ale důležité bylo, že jsme nenechali Pardubické hráče odskočit na větší bodový rozdíl. Do šaten se šlo za stavu 39:37.

Velmi solidní obranou jsme nutili soupeře ke střelám z těžkých pozic a díky horšímu procentu střelby ze střední a dlouhé vzdálenosti jsme dokázali převrátit skóre na naši stranu, byť o pouhý bodík, stav po třech čtvrtinách 55:56. Poslední desetiminutovku jsme otevřeli sérií 2:7 a nasadili tak k bodovému úprku, stále se nám dařilo dobře ucpávat prostor pod košem a střely soupeře nenacházely svůj cíl tak často. Takže, když Láďa Pecka dává koš necelé 4 minuty před koncem, zvyšuje už na dvanáctibodový rozdíl (60:72). Domácím pak nezbývalo než hrát vabank, obranou na hranici faulu a rychlopalbou v útoku začali odkrojovat body z našeho náskoku. Naštěstí pro nás jim však na obrat nezbyl čas a SLUNETA si tak zapisuje první venkovní vítězství v play-off a ujímá se vedení v sérii 1:0. Utkání číslo 2 se hraje již ve čtvrtek 12. 4. opět v Pardubicích.

BK JIP Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem 76:80 (22:18 39:37 55:56)

Body domácí: Spearman 19, Kent 18, Welsch 10, Pandula 8, Půlpán 7, Kohout a Švdlík po 6, Nečas 2
Body hosté: Šotnar 17, Robinson 14, Pecka 13, Šteffel 12, Šmíd 9, Votroubek 8, Singletary 6, Svejcar 1
Trojky: 34/12 – 19/6
Trestné hody: 15/8 – 28/22
Doskoky: 46 - 45
Osobní chyby: 24 - 18