Víceméně úspěšná premiéra

SLUNETA má za sebou hodně třaskavý týden a ve stejném duchu zakončí také základní část Kooperativa NBL. Dalo by se říci, že nového trenéra čeká takový malý křest ohněm, prvním týmem, proti kterému povede poprvé lavičku SLUNETY bude totiž neohrožený mistr z Nymburka.

Je tedy jasné, že hráči mohli hrát bez bázně a hany a tak také do zápasu vstoupili. S velkou energií bránili a na druhé straně hřiště se také hodně dařilo. Mistr byl evidentně zaskočen a nabíral formu pomalu. SLUNETA vyhrála první čtvrtinu 28:23.

Na rozehře hrající Lamb Autrey bodově táhl svůj tým i ve druhé desetiminutovce, za první půli stihl už 14 bodů. K Lambovi se pak přidal i Derek Hanes a 12 body pomohl SLUNETĚ k poločasovému vedení 51:43. A upřímně, kdo by to byl čekal, že SLUNETA po turbolentním týdnu povede v poločase s Nymburkem tímto skóre? Těžko odhadovat, co se dělo v šatně hostů, ale všichni určitě očekávali, že Nymburk do druhé půle vlétne jako vítr.

A tak se také stalo, hosté opravdu zahájili druhou půli ve velkém stylu a během úvodních 90 vteřin zaznamenali šňůru 6:0 a bylo náskoku. SLUNETA se ale nezalekla a tažena duem Autrey Hanes držela s favoritem krok. A i když už Nymburk odskočil na 55:60, nesložila zbraně a také ukázala, že umí minišňůry a bylo srovnáno (60:60). Po třech čtvrtinách vedl Nymburk nejmenším možným rozdílem 72:73.

V posledním dějství byla bitva stále vyrovnaná, za hosty byl hodně vidět Prewitt (24 bodů) a Obasohan (20 bodů). Na naší straně role tahouna nevzdal Autrey ani Derek Hanes. V závěru si favorit pohlídal výhru a nebýt několika minutých trestných hodů, byl by rozdíl ještě menší, takhle SLUNETA prohrála 90:98, ale vzhledem k okolnostem, které zápasu předcházely, se dá říci, že nový trenér má za sebou úspěšnou premiéru. Jen tak dál.

Oren Amiel (trenér Nymburka):
„Především velký kredit celému týmu Ústí, odvedl velmi dobrou práci. Trápili nás, protože skórovali víceméně, kdy chtěli, takže ještě jednou respekt. My musíme dále pracovat a připravit se na další fázi Champions league.“

Prewitt: (Nymburk):
„Jsme rádi, že jsme vyhráli, soupeř chtěl hrát a byl velice agresivní. Blíží se finálový turnaj Českého poháru a tam budeme muset hrát mnohem lépe.“

Jan Šotnar (trenér SLUNETA Ústí nad Labem):
„Do dnešního utkání jsme vstupovali s jedním hlavním cílem, a to bylo hrát s energií a pozitivně nastavenou hlavou, což se nám myslím povedlo. Hráči si věřili, bylo to vidět v prvním poločase, kdy jsme Nymburk zaskočili. Skvělé individuální výkony na rozehrávce jak od Hanese tak od Autreyho nám pomohly držet se soupeřem krok. V obraně byla samozřejmě spousta věcí, na kterých budeme muset pracovat. Nyní máme tři týdny pauzu, ve které se budeme snažit tyto nedostatky zlepšit a myslím, že když budeme ve skupině A2 předvádět podobné výkony, tak můžeme uspět
.

Ladislav Pecka (SLUNETA Ústí nad Labem):
„Myslím, že to byl z naší strany dobrý zápas, i když některé věci byly z mého pohledu trochu zmatené. To se dá ale chápat, protože nový trenér je s námi teprve dva dny. Myslím, že se s tím popasoval velice dobře na to, že první utkání měl zrovna proti Nymburku, ode mě velká poklona. Od tohoto výkonu se můžeme odpíchnout, teď máme tři týdny na další práci, abychom ve skupině A2 urvali co nejlepší pozici.“

SLUNETA Ústí nad Labem - ERA Basketball Nymburk 90:98 (28:23 51:43 72:73)
Body domácí: Autrey 22, Hanes 20, Fait 17, Pecka 10, Maděra 6, David, Rakočevič a Stegbauer všichni po 5.
Body hosté: Prewitt 24, Obasohan 20, Hruban 16, Dalton 13, Harding 12, Benda 6, Kříž 4, Tůma 3
Trojky: 28/12 – 25/6
Trestné hody: 21/16 – 25/20
Doskoky: 32 - 46
Osobní chyby: 25 - 23