Vítej semifinále!

23. duben se dnes zapsal do historie ústeckého basketbalu jako den, kdy SLUNETA poprvé v historii postoupila mezi 4 nejlepší týmy nejvyšší domácí soutěže. Stalo se tak po vítězství ve čtvrtfinálové sérii s Kolínem 4:1 na zápasy.

Ústí odjíždělo do Kolína s jasným cílem, ukončit sérii, ale Medvědi, přitlačeni ke zdi za stavu 3:1 pro SLUNETU, šli do zápasu s absolutním nasazením a svěřenci Honzy Šotnara působili v prvním poločase zaskočeně. Zatímco si Kolínští v útoku dělali víceméně co chtěli, SLUNETA se v útoku trápila.

Po poločasovém skóre 45:32 měl Honza Šotnar co říci a jeho slova padla na úrodnou půdu. Do třetí čtvrtiny vlétla úplně jiná SLUNETA, než v prvním poločase, najednou se dařilo bránit a útok byl rázem o to efektivnější. Třetí čtvrtinu vyhrálo Ústí 13:28 a schylovalo se k vyrovnané koncovce.

V závěru ale domácí odpadli fyzicky a SLUNETA se držela svého plánu přelila vedení na svou stranu. Medvědům navíc začaly téct nervy a Ústí si v závěru došlo pro historický postup do semifinále.

Děkujeme všem fanouškům, kteří dorazili v hojném počtu do kolínské haly a byli s námi u historického pohybu.

Geosan Kolín - SLUNETA Ústí nad Labem 71:85 (25:19, 45:32, 58:60)
Kolín: Petráš 18, Číž 15, Lošonský 13, Mareš a Jelínek 5, Novotný a Křivánek 2, Rožánek 0, Merta, Novák, Dlugoš.
Ústí: Pecka 19, Svejcar a Autrey 17, Fait 13, Johnson 6, Haiblík 3, Joseph 0, Wiesner, Karlovský.
Trojky: 33/7 - 35/13. TH: 18/16 - 25/20. Doskoky: 42 - 42. Diváci: 687.
Konečný stav série: 1:4.