Vítězíme v Ostravě!

Bílou sobotu strávila SLUNETA na cestách, v předposledním kole nadstavby vyrazila totiž směr Ostrava. Náš soupeř pro čtvrtfinále play-off je už sice jistý, ale stále je ve hře výhoda domácího prostředí, o kterou svede SLUNETA boj na dálku se svým čtvrtfinálovým soupeřem, pardubickou Beksou.
Nejprve ale potřebovala vyhrát v Ostravě a to se naposledy nepovedlo ani Nymburku, navíc „enháčko“ stále bojuje o vyhnutí se předkolu play-off s Opavou a Kolínem, takže utkání s Ústím pro něj byl tzv. „klíčák“, dle toho to také vypadalo v hale, skvělá atmosféra, neustálé fandění vyprodané haly hnalo domácí do boje.
Lépe ale začali hosté a za stavu 2:12 pro SLUNETU si domácí trenér Choleva bral první oddechový čas. Pak se jeho svěřenci srovnali, ale za hostí pálil ostrými Spencer Svejcar, jenž 5 trojkami a celkem 17 body dotáhl svůj tým k vítězství první čtvrtiny 21:27.
V druhé desetiminutovce pokračovala strhující bitva a za domácí se začali prosazovat Morgan a Radukič, hrál se rychlý basketbal, oba celky zakončovaly hodně rychle, takže diváci viděli o to více útoků, není tak divu, že se do šaten šlo za stavu 51:51.
O přestávce evidentně kladli oba trenéři svým svěřencům na srdce obranu, protože třetí desetiminutovka nebyla tak bohatá na body, ale stále byl stav vyrovnaný a vše směřovalo k vyrovnané koncovce. I po 30 minutách si SLUNETA držela drobný náskok 64:67.
V posledním dějství to už vypadalo, že Ústečtí zlomí odpor domácích, když kapitán Láďa Pecka
posunul 5 body v řadě skóre na 10 bodový rozdíl (64:74), ale za Ostravu se ke skvělému výkonu rozstřílel Morgan, kterému v necelé 4 minuty pře koncem asistoval ještě Michal Svoboda, ten poslal dvěma trojkami svůj tým dokonce do vedení 81:80. Po oddechovém čase Ústí ale hosty uklidnil opět skvěle hrající Hicks, který také trefuje důležitou trojku a vrací vedení na stranu hostů. Následný útok domácích není úspěšný, ale stejně tak ani SLUNETY, jenomže hosté opět ukázali obrovskou vůli po vítězství, když si v rozhodujících okamžicích dokázali doskočit své neúspěšné střely a domácím nezbývalo než faulovat. Z čáry trestného hodu si už Ústečtí pohlídali důležitou výhru a stále živí nadějí na 4. místo, tedy výhodu domácího prostředí. Tu by získali v případě, že dokáží vyhrát v posledním kole v Brně a zároveň Pardubice doma prohrají s Nymburkem.
NH Ostrava - SLUNETA Ústí nad Labem 87:94 (21:27 51:51 64:67)
Body domácí: Morgan 28, Svoboda M. 19, Mathon 17, Radukič 12, Majerčák´5, Jakel 4, Bohačík 2
Body hosté: Svejcar 27, Hicks 25, Johnson 15, Pecka 13, Martin 7, Haiblík 4, Karlovský 3
Trojky: 34/13 – 30/11
Trestné hody: 19/12 – 17/13
Doskoky: 39 - 33
Osobní chyby: 27 - 20