Vítězná série končí

V dalším kole nadstavbové skupiny A2 zajížděla SLUNETA na palubovku hradeckých Sokolů, kde chtěla usilovat o prodloužení vítězné série. Domácí v posledním utkání postrádali zraněného Stamenkoviče, a tak nad jeho startem v tomto utkání visel otazník. Stěžejní rozehrávač domácích nakonec mohl nastoupit, takže o starost navíc pro ústeckou obranu.

Úvod utkání byl v režii domácích, Sokoli vlétli do zápasu s velkou energií a po 4 minutách vedli 15:5 a zákonitě musel přijít time-out hostujícího kouče. Jenomže ústečtí hráči si nepřivezli do Hradce dobře seřízenou mušku, a tak během prvního období zaznamenali pouze 13 bodů oproti 20 bodům domácích.

Prvním, kdo si v dresu SLUNETY srovnal mušku byl DJ Hanes, který otevřel pěti body v řadě druhou čtvrtinu. Ale domácí hráli ve velké pohodě a to se odrazilo na úspěšnosti jejich střelby, jen Halada s Peterkou to měli za první poločas 6/5 za tři body. A tak si Sokoli udržovali náskok, který se pohyboval kolem 10 bodů. Za SLUNETU se ještě do konce první půle dokázal proti hodně aktivní obraně domácích prosadit Tucker Haymond (8 bodů), ale i tak skončil první poločas 42:31 pro domácí celek.

Pokud budeme chtít popsat třetí čtvrtinu jedním slovem, tak asi nejvýstižnější bude slovo „divoká“. Domácí začali druhou půli stejně aktivně jako tu první a opět byli hodně produktivní v útoku. Náskok Sokolů se blížil už dvaceti bodům, ale jejich křídelník Barač posbíral 4 fauly už v úvodu druhé půle, což hrálo do karet SLUNETĚ, v jejím dresu se začal více prosazovat Lamb Autrey a dotáhl svůj tým až na snížení na rozdíl 8 bodů. Závěr tohoto dějství ale patřil opět domácím, ti trojkou uzavřeli bodový účet po 30 minutách na 66:55.

Co se dělo v poslední desetiminutovce rozhodně nebylo pro kardiaky. Lamb Autrey táhnul svůj tým za velkým obratem, domácím docházely síly a to naopak posilovalo hostující hráče. Nejprve minutu před koncem základní hrací doby Autrey vyrovnává trojkou na 79:79, navíc po úspěšné obraně Rakočevič útočně doskakuje a dává koš s faulem a z čáry trestného hodu posílá SLUNETU do tříbodového vedení 79:82. Následuje další úspěšná obrana Ústeckých a faul domácích posílá na šestky Lamba Autreyho, ten proměňuje pouze jeden trestný hod, i tak vede Ústí o 4 body. Domácí ale nesložili zbraně a do té doby bodově mlčící Stamenkovič proměňuje těžkou trojku, do konce základní hrací doby zbývá pouhých 24 vteřin. Domácí zastavují čas faulem, tentokrát jde na čáru trestného hodu Tucker Haymond a bohužel pro Ústí je také úspěšný pouze z 50%. Stav 82:84 pro SLUNETU, pak se míče chopí domácí hráč Barač a namíří si to rovnou do koše a je úspěšný, navíc s faulem, šestkou pak pošle Sokoly do vedení, SLUNETA má poslední útok, ale ten nebyl úspěšný, takže Hradec uhájil domácí palubovku a nejtěsnější možné vítězství.

SLUNETA může napravit toto zaváhání už v neděli, kdy bude hostit Tury ze Svitav.

KRÁLOVŠTÍ SOKOLI - SLUNETA Ústí nad Labem 85:84 (20:13, 42:31, 66:55)
Body domácí: Peterka 22, Sedmák 20, Barac 17, Halada 15, Stamenkovic 5, Kantůrek a Koloničný po 3
Body hosté: Autrey 27, Hanes 18, Haymond 12, Pecka a Rakočevič po 9, Fait 4, Maděra 3, Stegbauer 2
Trojky: 32/11 – 23/7
Trestné hody: 18/12 – 18/15
Doskoky: 34 – 42
Osobní chyby: 22-18