Vítězná série pokračuje

Ve sváteční den se zajížděla SLUNETA do Brna, kde chtěla prodloužit vítěznou sérii. Náš soupeř se naopak chtěl předvést před svými fanoušky pod novým trenérem, takže o náboj bylo postaráno.

Úvod utkání vyšel lépe domácím, kteří otevřeli skóre šňůrou 5:0. Naši hráči se naštěstí probrali včas a to hlavně zásluhou dua Pecka a Houška, jenž zaznamenalo našich prvních 11 bodů. I tak jsme první čtvrtinu prohráli 22:21.

V druhé desetiminutovce pokračovala vyrovnaná bitva, ale s blížícím se koncem poločasu nabili naši borci ostrými, když trojkovou smršť spustil svou trojkou nejprve Láďa Pecka a hned po něm Wallace jedenácti body v řadě uzavřel poločasový účet na 37:43.

V druhé půlce pak domácí tahali za kratší konec, ale nechtěli zápas vzdát bez boje. Několikrát se dokázali přiblížit na rozdíl jednoho koše, ale to nás nerozhodili a s chladnou hlavou jsme dokázali vždy v těchto krizových chvílích najít nějakého střelce, který vnesl do našich řad klid buď trojkou či košem s faulem.

A když jsme zachytili i poslední pokus o zvrat utkání v polovině posledního dějství, kdy za stavu 66:69 nejprve Michal Šotnar dává trojku a o chvíli ho napodobuje Láďa Pecka, bylo o vítězi rozhodnuto. SLUNETA tak prodlužuje vítěznou sérii v domácí soutěži na 4 výhry a nyní se může v klidu připravit na středeční derby s Děčínem.

egoé Basket Brno – SLUNETA Ústí nad Labem 71:80 (22:21, 37:43, 54:63)

Body domácí: Geiger 18, Keely, Roby a Stegbauer všichni po 12, Jokl 7, Kereselidze a Farský po 5
Body hosté: Wallace 25, Pecka 19, Stevanovic a Houška po  8, Šotnar a Šmíd po 5, Svejcar a Wisseh po 4, Šteffel 2
Trojky: 34/12 – 24/13
Trestné hody: 9/7 – 15/11
Doskoky: 36 – 34
Osobní chyby: 18 - 16