Vítězná série pokračuje!

Královští sokoli se vrátili z karantény a od té doby dohání všechna odložená utkání, jedno z nich bylo i to s Ústím. Týmy se nakonec dohodly, že využijí reprezentační přestávku, a tak SLUNETA vyrazila do Hradce netradičně v úterý.

Utkání začalo z obou stran hodně opatrně a trvalo více jak dvě minuty, než se hráči trefili, skóre sice otevřeli domácí, ale Ústí začalo dominovat na doskoku a skóre se otočilo v jeho prospěch. Úvodní dějství skončilo 20:26 pro SLUNETU.

Na domácích hráčích byla vidět únava z náročného programu posledních dním, naopak svěřenci kouče Šotnara chtěli využít momentum a dobré formy. A to se také dařilo, kombinace útočných doskoků a do provozní teploty zahřátého Lamba Autreyho dostala vývoj skóre na poločasových 44:55.

Poločasová přestávka posloužila evidentně hráčům na obou stranách k seřízení mušek, protože ve druhé půli se strhla obrovská přestřelka, nejprve se rozstřílel ústecký Svejcar a náskok SLUNETY začal narůstat. Domácí kontrovali rukou veterána Sedmáka a Sokoli se začali dotahovat, a když se k Sedmákovi přidal i Šoula, skončila třetí čtvrtina dílčím skóre 28:28 a celkově tedy 72:83.

Ofenzivní představení neustalo ani v posledním dějství, kde se domácím podařilo stáhnout až na 80:83. Kdo sleduje individuální statistiky, tak si možná všiml, že kapitán SLUNETY se v posledních zápasech trochu hledal, ale poslední čtvrtku se rozhodl, že si to všechno vynahradí. Zatímco za 3 desetiminutovky stihl Pecka 13 bodů, v té poslední jich stihl hned 16! A co bylo pro domácí ještě horší, doslova minout nemohl skoro nikdo v ústeckém dresu a svěřenci Honzy Šotnara stihli v poslední čtvrtině 30 bodů!

A tak se stalo, že 22. 2. 2022 SLUNETA vyhrála o 22 bodů v Hradci. Nyní tým čeká zbytek reprezentační přestávky a až příští čtvrtek domácí utkání s Opavou.

Královští sokoli - SLUNETA Ústí nad Labem 91:113 (20:26 44:55 72:83)
Body domácí:
Sedmák 23, Pešaković 13, Škranc, Pavlović a Šoula všichni po 12, Peterka 11, Vujović 6, Stamekovic 2
Body hosté: Autrey 30, Pecka 29, Svejcar 22, Johnson 9, Fait 7, Joseph a Haiblík po 5, Karlovský 4, Wiesner 2
Trojky: 26/11 – 32/16
Trestné hody: 16/17 – 9/11
Doskoky: 26 - 39
Osobní chyby: 17 - 14