Vítězné drama

Divácky atraktivní utkání nabídlo 14. kolo KNBL, ve kterém SLUNETA přivítala na svém hřišti Orly z Prostějova. Karty před zápasem byly rozdány jasně, Prostějov, ačkoliv už bez svého nejlepšího hráče Palyzy, ale nabuzen výhrou nad Pardubicemi, chtěl ukázat, že má stále nejvyšší ambice. Naopak SLUNETA měla co napravovat po výprasku ze Svitav, navíc los jí není zrovna nakloněn, takže domácí střetnutí s Prostějovem pro ni bylo klíčové.

Úvod utkání byl v naší režii a naši borci si dobře půjčovali míč a vytvářeli si volné střely, které buď proměnili nebo je doskočil většinou Abercrombie, který dělal Prostějovským velké problémy v prvním poločase. Sluneta tak zakončila první čtvrtinu krásným výsledkem 26:16.

V druhé desetiminutovce se však karta obrátila, Orli se rozehráli a náš náskok byl v mžiku pryč, velmi aktivní byl v tomto úseku hry hostující Souček. Poločas skončil vyrovnaně 37:38. Po příchodu ze šaten začala opět vyrovnaná bitva, ve které postupně přebíral otěže zápasu Prostějov. Naštěstí si naši hráči nenechali soupeře utéct a včas zabrali, a tak po 30 minutách byl stav stále vyrovnaný (58:60). Rozhodnout měla tedy poslední čtvrtina, ve které si ani jeden soupeř nevybudoval uspokojivé vedení, aby měl jistotu klidné koncovky, naopak následoval infarktový závěr. Když zbývalo do konce utkání 76 vteřin, poslal Láďa Pecka krásnou individuální akcí Slunetu do dvoubodového vedení. Velmi dobrou obranou jsme pak soupeře nepustili k zakončení a Orli tak porušili pravidlo 24 vteřin. Následný útok Slunety ale Prostějov ubránil a po faulu Pecky následoval time-out hostů a následné vhazování z postranní čáry. Naštěstí se poslední střela z rukou hostujícího Jacobse neujala a Ústí si tak připsalo veledůležité vítězství.

Zbyněk Choleva: (trenér hosté)

Nám se to hodností špatně, protože si myslím, že jsme nehráli úplně špatné utkání. Na to, že jsme tak daleko, v Ústí se nehraje jednoduše, tak jsme se celý zápas drželi, měli jsme lepší momenty, které se střídaly s horšími. Myslím, že Ústí dnes dobře bránilo, moc jsme se nedostali k volné trojce a to nám dělá problém, když jsme se nadechovali. Třetí čtvrtina byla samé pískání, méně se hrálo a více se pískalo, nevím, z jakých důvodů, někdy si myslím úplně opačně, a to si teďka troufnu říct, takže jsem moc nevěděli o co jde a na to jsme polevili v koncentraci a taky nám trohu došly síly v té rozhodující fázi, ve 4. čtvrtině jsme nakupili pár chyb. Nedali jsme dvojtakt, nedali jsme z podkoše, nedali jsme otevřenou střelu a dostávali jsme koš nebo dokonce koš s faulem a to nás stálo vítězství a gratuluji Ústí k výhře.

Antonín Pištěcký (trenér domácí)

Děkuju za gratulaci. My jsme do tohoto zápasu šli po utkání ve Svitavách, kde jsme prohráli o 30, takže to pro nás nebylo jednoduchý, do toho nás opustil rozehrávač Glover, takže jsme se z toho museli v krátkém čase oklepat a adaptovat našeho nového rozehrávače, který tady je chvilku, Thompsona, nicméně k samotnému zápasu: my jsme věděli, že Prostějov je tým, kterému když se daří z dlouhé vzdálenosti, resp. když mu dáte určitý počet střel z velké vzdálenosti, tak se drží kolem 40% a to je většinou cesta do pekel. My jsme se na to soustředili a jsem rád, že jsme jim povolili 14 vystřelených trojek, což si myslím, že byl dle mého názoru ten důvod, proč jsme dnes vyhráli. Vstoupili jsme do zápasu slušně, první čtvrtku jsme vyhráli 26:16. Důvod, proč jsme dali 26 bodů je jednoduchý, na začátku jsme sdíleli míč, tak jak jsme si říkali, tak jak bych si představoval, dostávali jsme se do volných pozic a ty jsme proměňovali. Následovala druhá čtvrtina, se to úplně otočilo, a to byl ten důvod, proč šel Prostějov těsně přes nás. Když se podíváte do statistiky do kolonky asistence, tak mít 5 asistencí za 40 minut je šílené a v kolonce trojek máme 7 vystřelených trojek za celý zápas a z toho 2 jenom za první poločas. Je zázrak, že jsme zápas zvládli při této statistice a říkám znova, že jsme ho zvládli jenom díky tomu, že jsme darovali Prostějovu pouze 14 pokusů za 3 body. Dneska vyhrál šťastnější tým.

SLUNETA Ústí nad Labem - Orli Prostějov 75:73 (26:16 37:38 58:60)

Body domácí: Abercrombie 17, Pecka 12, Igrutinovič a Thompson po 11, Šteffel, Bosák a Smith všichni po 7, Šmíd 3
Body hosté: Jacobs 17, Marko 14, Slezák 12, Norwa 8, Sehnal a Dokoupil 5, Novák a Kulon po 1
Trojky: 7/2 – 14/4
Trestné hody: 25/17 – 15/9
Doskoky: 26 - 27
Osobní chyby: 21 - 29