Vracíme Gliwicím porážku.

Velmi náročný týden zahájila ekipa, vedená Tondou Pištěckým, dlouhou cestou do polských Gliwic. Tým cestoval k zápasu o den dříve a ukázalo se to jako správný tah. Trenér „Pišta“ chtěl mít své hráče připravené k utkání a v plné síle a to se povedlo. Gliwice byly do tohoto zápasu první v tabulce skupiny D, právě před SLUNETOU, takže se hrálo o první místo.

První čtvrtina se nesla ve znamení „run and gun“, což znamená, že si týmy nelámaly hlavu s obranou a na druhé straně hřiště pálili jak u Verdunu. Není tedy divu, že první čtvrtina skončila 26:25. V úvodu druhého dějství našim borcům ale navlhl střelný prach a procento střely šlo dolu, naopak domácí kupili přesné střely a postupně nám odskočili až na 9 bodů (34:25), ale závěr prvního poločasu patřil zase nám a několika povedenými obranami jsme soupeře zaskočili a šňůrou 12:2 jsme se rychle vrátili do utkání, abychom uzavřeli poločasový účet na 40:46.

V druhé půli pokračovala přestřelka, ve které měl vždy navrch ten tým, jemuž to více padalo do koše a ani po 30 minutách nebylo rozhodnuto a stav byl 66:69. S blížícím se koncem základní hrací doby se opakovala situace z prvního vzájemného utkání, kdy jsme i přes mírné vedení začali dělat až hloupé ztráty a dali soupeři naději na napínavou koncovku. V ní jsme ale nakonec byli šťastnější my, když Jay Wisseh necelé dvě minuty do konce utkání dává svůj odvážný nájezd, zvyšuje 81:83. Domácí pak měli čas na dva útoky, první zakončili neúspěšnou trojkou, na druhé straně jsme my také nedali a ani trojka domácích pár vteřin před koncem nenašla cíl, a tak se zrodilo další cenné vítězství v Alpe Adria Cupu.

Náš lodivod měl trochu ztíženou situaci faktem, že hned několik hráčů posbíralo rychle fauly a on je musel na hřišti hodně točit, ale i to se povedlo uhlídat. Tímto vítězstvím jsme vyrovnali bilanci Gliwic v tabulce, a jelikož máme lepší bodový rozdíl v celkovém skóre ze všech zápasů, jsme první ve skupině D. Bez ohledu na další výsledky, máme už jistý postup do vyřazovacích bojů poháru, v posledním utkání se rozhodne „pouze“, zda postoupíme z prvního či druhého místa. SLUNETA cestuje už v úterý k dalšímu zápasu, tentokrát na druhou stranu – do slovinského Šenčuru, zatímco Gliwice hrají doma s Vídní. To znamená, že bude plnit roli favorita a tudíž i my budeme muset vyhrát v Šenčuru, abychom si udrželi první místo, a pak bude rozhodovat rozdíl v obdržených a daných bodech.

GTK Gliwice – SLUNETA Ústí nad Labem 81:83 (26:25, 40:46, 66:69)