Vydařená vendeta

V nejkratší den roku se vydala SLUNETA do Kolína k odvetě duelu s Kolínem, tedy soupeřem, kterého velmi dobře zná, a navíc mu má co oplácet z úvodu aktuálního ročníku KNBL.

Hned od začátku utkání bylo znát, že se v rolích koučů potkali dva skvělí stratégové, ale přeci jenom přesnější mušku měli v úvodu utkání hosté, kteří šli do vedení 12:21, ale pak svou střeleckou show rozjeli domácí Medvědi, když se mohli spolehnout na své útočné doskakování a do konce prvního dějství obrátili stav na 24:21.

Toho se ale Ústečtí nezalekli, obzvláště duo Hicks a Dailey, které trápilo defenzivu Kolína nejvíce (dohromady 25 bodů za poločas). Navíc obrana SLUNETY fungovala na plné obrátky a nedovolila domácím tolik otevřených střel, a když už se nějaká našla, tak špatné procento úspěšnosti znamenalo pro Kolín pouhých 37 bodů v poločase, oproti 47 ústeckým bodům.

Ve třetí desetiminutovce se opět Medvědi nadechli k náporu, hlavním tahounem byl Slavinskas (18 bodů za 3 čtvrtiny). Jenomže ofenziva Ústí měla svůj den a držela si stále vysoké procento úspěšnosti střelby, obzvláště za 3 body (47,3). A tak kouče Šotnara nemusely ani nijak výrazně trápit 3 osobní chyby snajpra Svejcara, protože jeho roli převzali jiní. SLUNETA měla v tomto zápase hned 6 dvouciferných střelců, oproti 3 Kolínským.

Domácí už nedokázali v poslední čtvrtině zdramatizovat utkání, když je stále brzdila špatná střelba a SLUNETA si tak mohla vychutnat sladkou vendetu v poměru 77:89.

GEOSAN Kolín - SLUNETA Ústí nad Labem 77:89 (24:21 37:47 53:65)
Body domácí: Slavinskas 24, Šiška 13, Petráš 11, Mareš 9, Jelínek 8, Číž 7, Novotný 3, Dlugoš 2
Body hosté: Dailey 20, Hicks 16, Svejcar 14, Johnson a Pecka po 12, Martin 10, Nábělek 5
Trojky: 31/10 – 24/10
Trestné hody: 15/9 – 17/11
Doskoky: 43 - 47
Osobní chyby: 21 - 18