Vydařený vstup do extraligy U15

Mladí basketbalisté Slunety zažili tento víkend svou extraligovou premiéru v kategorii U15. Pod vedením trenéra Michal Žaluda a jeho asistentů Matějem Anderlem a Honzou Hatylákem, tak vstoupili do soutěže dvěma domácími výhrami. Oba zápasy sledovalo zaplněné hlediště haly na UJEPu, které hnalo mladíky vpřed.

V sobotu jsme hostili družstvo BK Lokomotiva Plzeň a zvítězili 64 : 56. Plzeň se u nás prezentovala výbornou obranou na hranici faulu, s kterou se někteří naši borci hůře vyrovnávali. Zápas byl ovlivněn i skutečností, že jeden z našich stěžejních hráčů si v sedmé minutě první čtvrtiny udělal 3. osobní chybu a tak dalších 13. minut v prvním poločase podporoval svůj tým pouze z lavičky.

Skvělými individuálními výkony se proti Plzni prezentovali:

Patrik Wanke , který vstřelil 22 bodů, doskočil 13 míčů a byl soupeřem 7 krát faulován a Jakub Žalud, který skóroval 19 bodů, doskočil  7 míčů a shodně byl  7 krát faulován soupeřem. Nejvíce doskočených míčů v tomto zápase měl však Vašek Wiesner a to celkem 14. Dále pak Wízi zaznamenal nejvíce asistencí z celého družstva a to 4. Náš „pes obranář“ Matěj Severa byl také hodně vidět, zaznamenal 7 bodů, 4 doskoky a soupeř ho 5krát fauloval.

Další den nás čekal jeden z nejtěžších soupeřů naší extraligové skupiny, s kterým jsme měli tuto sezónu bilanci 1 výhra a 1 porážka. Po nervy drásajícím závěru jsme porazili Tygry Praha 67 : 64. Po celou dobu tohoto utkání jsme vedli a drželi si patřičný náskok, který se ve 3. čtvrtině vyšplhal na 15 bodů. Bohužel jsme svými chybami v obraně v závěru utkání dopustili, že soupeř náskok stáhnul na pouhé 2 body rozdílu. V nervy drásajícím závěru před fandící halou jsme nakonec vyhráli.

Výbornými individuálními výkony se proti Tygrům Praha prezentovali:

Jakub Žalud, který vstřelil 21 bodů, doskočil 13 míčů a byl soupeřem 9 krát faulován a 6 krát asistoval svým spoluhráčům a Patrik Wanke , který skóroval 20 bodů, doskočil  3 míče a zaznamenal 3 asistence. Vašek Wiesner tentokrát doskočil 6 míčů, dal 7 bodů a měl 4 asistence. Vladimír Krýsl, který hrál svá první extraligová utkání zaznamenal 12 bodů.

Požádali jsme o zhodnocení víkendových utkání hlavního trenéra družstva U15 Michala Žaluda:

„Vytyčili jsme si před prvním kolem jasný cíl, a to bylo vstoupit úspěšně do extraligy U15. Jsem rád, že se nám cíl podařilo splnit, ačkoli to vůbec nebylo jednoduché! Líbilo se mě u kluků odhodlání a srdce, že chtějí vyhrát. Udělali jsme nějaké chyby, jak týmové tak mnoho individuálních a budeme se je snažit odstraňovat, protože bychom se rádi kvalifikovali na Mistrovství České republiky U15, které se bude hrát v Ústí nad Labem v nové hale Sluntety 2.“