Vydřeli jsme další vítězství

Dalším soupeřem, který stojí  Slunetě v cestě do skupiny A1 je Brno. Hosté dorazili do Ústí oslabeni o svou víceméně novou akvizici, která měla pozvednout týmový výkon a dopomoci k lepším výsledkům., Kvůli vážným rodinným důvodům opustil tým trenéra Helbicha Kevin Ware.

Hosté nepřijeli do Ústí pouze odehrát zápas a ukázali to hned v úvodu zápasu, když využili našeho pomalého rozjezdu a po 3 minutách svítilo na tabuli skóre 2:7. Hlavní postavou hostů v první čtvrtině se stal Mikulič, který stihl během prvního dějství 10 bodů. Díky dobrému začátku se hosté dostali do tempa a začali hrát svou hru, a když se k tomu připočítá náš střelecký výpadek, je výsledkem skóre 20:26.

V druhém dějství se už oba soupeři přeci jenom více soustředili na obranu a skóre nenarůstalo tak rychle jako v první čtvrtině, hosty držel ve hře Simpson, který nám dělal velké problémy na doskoku. A když se ani jeden ze soupeřů nemohl utrhnout, trefil v závěru první půle Standa Votroubek naši první trojku, po dvou ubráněných brněnských útocích jsme navíc přidali další dva koše a stanovili tak poločasové skóre na 39:35.

V úvodu druhé půle Brňané stáhli náš náskok a začala se hrát vyrovnaná bitva. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Hostující hráči nám stále dělali velké problémy jejich útočnými doskoky. Po třiceti minutách jsme tak prohrávali nejtěsnějším možným rozdílem 61:62. Úvod čtvrtého dějství byl také vyrovnaný,  a tak se mělo rozhodnout v koncovce, když zbývalo do konce základní hrací doby pět minut, byl stav 73:70 pro Slunetu. Stále se hrála vyrovnaná partie, když zbývalo do konce poslední čtvrtiny něco málo pod 2 minuty, trefuje Michal Šotnar trojku, soupeř odpovídá stejnou mincí, vzápětí jde opět Michal Šotnar na čáru trestného hodu a posílá Slunetu do vedení  82:80. Po dobrém obranně je faulovaný Cory Abercrombie a proměňuje pouze jeden trestný hod, po rychlém koši hostů je stav 83:82. Po faulu Brněnských neproměňuje Luka Igrutinovič ani jednu šestku, na druhé straně pak srovnává hostující Tomanec, aby pak osud zápasu vzal na sebe hrdina posledních okamžiků Michal Šotnar a doslova vystřelil Slunetě vedení 85:83, a když se nám podařilo ubránit posledních pár vteřin zápasu, mohli jsme se radovat z velmi důležitého vítězství.

SLUNETA Ústí nad Labem-mmcité Brno 85:83 (20:26 39:35 61:62)

Body domácí: Abercrombie 15, Bosák 13, Thompson 12, Votroubek 11, Pecka 10, Smith 8,  Šotnar a Igrutinovič po 7, Šteffel 2
Body hosté: Mikulič 19, Tomanec 18, Simpson a Pumprla po 16, Turman 8, Křemen 6
Trojky: 16/7 – 23/7
Trestné hody: 19/16 – 20/16
Doskoky: 28 - 344
Osobní chyby: 18 - 20