Vydřená výhra proti oslabené Ostravě

O víkendu se odehrálo kompletní 15. kolo Kooperativa NBL, SLUNETA v něm hostila NH Ostrava. Hosté dorazili do Ústí i s novou posilou Maddenem, který má týmu pomoci zvednout jeho výkony.

Ostravští začali utkání výborně, v útoku hráli s vysokou efektivitou a na obranné polovině předváděli solidní obranu a občas si vypomohli změnou na zónovou. Díky tomu šli rychle do vedení a Pandy měly co dohánět. Duo Pecka – Johnson drželo svůj tým ve hře, ale i tak skončila první čtvrtina 21:28.

V druhém dějství zlepšili domácí rapidně obranu, a když Ty Nichols svým coast to coast košem posílá Pandy do vedení 34:32, sahá hostující kouč po oddechovém čase. Vyrovnaná bitva pokračuje i do přestávky (47:46).

Třetí dějství bylo jako na houpačce. Ostrava vstoupila do druhé půle ještě lépe, než do té první a sérií 12:2 si vybudovala už mále dvouciferný náskok. Po oddechovém čase domácí lavičky se karta obrátila a navrch měli pro změnu domácí, kteří rychle dotáhli. Tato situace se několikrát opakovala, hosté odskočili, ale domácí vždy trefili nějakou trojku nebo koš s faulem a nenechali si soupeře utéct. Do poslední čtvrtiny vstupovali Pandy se ztrátou 66:71, ale tohle jsou přesně okamžiky pro Lamba Autreyho a Tye Nicholse, kteří ve vyrovnané koncovce potopili důležité, a někdy i hodně těžké, střely.

Ostravští museli v koncovce zastavovat čas fauly, ale Ústí si už výhru nenechalo vzít a z čáry trestného hodu potvrdilo hodně vydřenou výhru nad oslabenou Ostravou.

Honza Šotnar:
„Pro nás hrozně důležitá výhra, která se nerodila vůbec lehce. Ostrava přijela velmi dobře připravená, měli dobrý herní plán, ačkoli hráli bez svého stěžejného pivota a my jsme se celý zápas hledali, ale rozhodla naše vůle v poslední čtvrtině, kdy jsme zapnuli v obraně Lamb Autrey tam trefil pár těžkých střeleckých pokusů. Bylo to vítězství, které nebylo krásné, ale já si ho z různých důvodů vážím jako jedno z nejcennějších v této sezóně.“

Adam Choleva:
„Gratuluji domácím k vítězství, nechci dneska říci zasloužené, protože my jsme byli důstojným soupeřem. Zkusili jsme trochu obměnit obranu, potýkali jsme se s absencí Jetera a Snopka, do toho z utkání odstoupil Štěpán Svoboda, takže užší rotace, ale přesto jsme využili nějaké momentum, kdy Ústí úplně nebylo v zápase, přeci jenom měli ve středu dlouhou cestu z Chorvatska, na druhou stranu my jsme dnes jeli 6 hodin. Na to se nemůžeme vymlouvat, hráli jsme relativně slušně. To, co rozhodlo byly individuality v podobě Lamba Autreyho, který měl 6/5 trojky, a když Ústí potřebovalo, tak se na něj mohlo spolehnout. Na druhou stranu my, když jsme minutu do konce mohli srovnat zápas, tak jsme nevystřelili volnou trojku a to se pak projevilo, museli jsme faulovat, ale dopadlo to jak to dopadlo, bereme prohru, ale ten výkon se zlepšuje a doufám, že s Olomouckem doma dokážeme vyhrát.“

Michal Svoboda (hráč Ostrava):
„Po dlouhé cestě a bez našeho hlavního pivota jsme předvedli docela slušný výkon. Ve třetí čtvrtině jsme si udělali malý náskok, ale na konci jsme měli několik špatně vyřešených situací a nechali jsme volného Lamba Autreyho a Tye Nicholse a to jsou hráči, které nesmíte v koncovce nechat takhle volné a nás to pak stálo vítězství.“

Lamb Autrey (hráč SLUNETA):
„Těžký zápas, po prohře v Děčíně jsme tu výhru potřebovali, měl to pro nás být dobrý start k návratu k naší hře. Věděli jsme ale co přijde, soupeř hrál dobře, ale naštěstí jsme se koncovce dokázali zvednout a určitě budeme chtít tuhle motivaci udržet do dalších zápasů.“

SLUNETA Ústí nad Labem - NH Ostrava 94:88 (21:28 47:46 66:71)
Body domácí:
Nichols 20, Autrey 19, Pecka 17, Johnson 12, Rowan 11, Žikla 9, Váňa 4, Haiblík 2
Body hosté: Svoboda M. 18, Madden 17, Williams 16, Rhodes 12, Majerčák 11, Mička 8, Heinzl 6
Trojky: 18/7 – 30/8
Trestné hody: 33/27 – 16/14
Doskoky: 29 - 32
Osobní chyby: 17 - 27