Vydřená výhra se Sokoly

SLUNETA v posledním týdnu před Vánoci stihne 3 zápasy. V tom prvním hostila Sokoly z Hradce Králové. Tým, který je pověstný svou ofenzivou, a tak pokyny od Tondy Pištěckého směrem ke svým svěřencům byly jasné – soustředit se na obranu.

Hosté přijeli s tím, že nemají co ztratit a jakoby vycítili, že SLUNETA je v herní krizi a chtěli toho využít. Naši hráči měli evidentně ještě v hlavě poslední, nevydařený zápas s Olomouckem, a tak byl první poločas plný nepřesností, spousta ztrát a bídné procento střelby na obou stranách, poločas tak skončil 35:38 pro hosty.

Trenér hostů výborně strategicky pravidelně zařazoval do obrany zónovou obranu, protože viděl, že se trápíme při střelbě ze střední a dlouhé vzdálenosti. A vyplácelo se, SLUNETA sice nedávala střely, ale byla hodně aktivní na doskoku a pod košem. Díky tomu hned několik hradeckých hráčů, obzvláště těch podkošových, nasbíralo příliš faulů a už nemohli hrát tak agresivně v obraně, toho dokázali naši borci využít a vymazali pětibodové manko.

V úvodu posledního dějství to bylo pouze o bod 57:58. Hráči obou týmu si schovali střelný prach do posledních minut. Na naší straně to byl hlavně Michal Šotnar, který se v druhé půli rozehrál k velkému výkonu. Nicméně, při vyrovnaném stavu v posledních minutách přišla trojková přestřelka. A když minutu před koncem základní hrací doby hostující Pekárek vyrovnává trojkou na 78:78, valí SLUNETA do útoku, Svejcar už ale další trojku netrefuje a přichází rozhodující okamžik utkání, kdy Tresač, ubráněný Michalem Šotnarem, dělá hned v zápěstí svou pátou osobní chybu a Michal z čáry trestného hodu posílá svůj tým do dvoubodového vedení. Po oddechovém času se naštěstí podaří ubránit hosty a se závěrečným klaksonem je navíc faulován Láďa Pecka a ten s poloviční úspěšností z čáry trestného hodu uzavírá skóre 81:78. SLUNETA si tak připisuje vybojované, ale cenné vítězství.

Lubomír Peterka (Hradec Králové)
“Gratulujeme Ústí k vítězství, ale myslím, že dnes opravdu vyhrál jen šťastnější tým. My se rozhodně nemáme za co stydět, odvedli jsme zde dobrou práci, bohužel jsme na konci udělali nějaká špatná rozhodnutí, která nás stála zápas. Byla tam jedna ztráta, měli jsme brzo problémy s fauly, ale jinak jsme odehráli nejlepší zápas venku, možná letos vůbec nejlepší utkání a k výhře chybělo opravdu málo.”

Antonín Pištěcký (SLUNETA Ústí)
„Souhlasím s trenérem hostů, Hradec odehrál velice kvalitní utkání. My jsme měli po té ostudě v Prostějově tři dny na to, připravit se na Hradec Králové a tři dny jsme se prakticky bavili jen o obraně. Věděli jsme, že přijíždí další útočný soupeř, jenž má pět, šest hráčů, kteří se dokáží dostat přes dvacet bodů, záleží jen, komu to padne. Pro nás bylo klíčové, že jsme Hradec ubránili na 78 bodech. Samozřejmě se můžeme bavit o tom, že měli jejich hráči problémy s fauly, ale to zkrátka patří ke hře. Velký kredit patří Michalu Šotnarovi, kteří nás táhnul v době, kdy se nám nedařilo a na konci fakt rozhodlo jen štěstí. Spencer Svejcar, který se 35 minut nemohl trefit, dal v závěru dvě trojky, těžkou střelu trefil Pavel Houška... Opravdu vyhrál šťastnější, ale my jsme za to strašně rádi, protože kdo tu soutěž sleduje, ví, že teď vyhrálo dvakrát za sebou Brno, každý může porazit každého, je to nesmírně vyrovnané a každou výhru bereme všema deseti.“

Lukáš Kantůrek (Hradec Králové)
„Gratuluji Ústí, dnes vyhráli, štěstí ke sportu prostě patří. Nám to bohužel nevyšlo, ale co bych viděl jako důležité je fakt, že jsme konečně někoho ubránili. Ústí jsme u nich udrželi na 81 bodech, to je pozitivum, od kterého se musíme odrazit do dalších zápasů.“

Michal Šotnar (SLUNETA Ústí)
„Pro nás je důležité, že jsme vyhráli. Nikdo se zítra nebude ptát, jak to bylo, jestli vyhrál šťastnější. Máme dva body do tabulky, a to je pro nás hlavní.“

SLUNETA Ústí nad Labem - Kingspan Královští sokoli 81:78 (16:15 35:38 57:58)
Body domácí: Šotnar 25, Pecka 18, Houška 15, Svejcar 8, Brown a Čampara po 6, Fait 3
Body hosté: Lošonský 19, Pekárek a Sedmák po 15, Tresač 10, Peterka 9, Stamenkovic 8, Ridgeway 2
Trojky: 35/11 – 21/7
Trestné hody: 21/16 – 18/13
Doskoky: 33 - 39
Osobní chyby: 17 - 22