Výhra!

Výhra!

Až do Prostějova se musela vydat SLUNETA k zápasu 19. kola KNBL. V něm se střetla opět s Olomouckem, tento týden už podruhé. Po neúspěšném domácím utkání, které neukončilo černou sérii SLUNETY, měli hráči další pokus zvednout se z mizérie, kterou doprovází i řada zranění, tentokrát do zápasu nemohl zasáhnout jak Spencer Svejcar a Dalibor Fait, tak i zranění DJ Hanese se ukázalo jako vážnější.

Utkání začalo hodně bojovně z obou stran, Ústí vsadilo na taktiku „nacpat“ co nejvíce míčů dolu pod koš na Rakočeviče, ten zaznamenal 8 bodů během první čtvrtiny a obrana Olomoucka musela reagovat. Tím se otevřel prostor střelcům na perimetru a ti byli úspěšní, rezultovalo z toho vedení po první čtvrtině 16:22.

A druhou desetiminutovku zvládli svěřenci Tondy Pištěckého lépe než domácí. Stále dařilo vytvářet tlak na míč a v útoku držet relativně vysoké procento úspěšnosti. Domácí hráči se nadechovali ke stažení náskoku krátkým úsekem, kdy proměnili trojku a několikrát zastavili útok Ústí, ale i tento kritický moment SLUNETA zvládla, Láďa Pecka trojkou uklidnil svůj tým, aby se poločas dohrál s náskokem pro Ústecké a výsledkem 34:43.

Po přestávce pokračoval líbívý basketbal, hra SLUNETY se nadále opírala hlavně o podkošové hráče Pecku a Rakočeviče, ale důležitější než body zmiňovaného dua byla týmová obrana s energií. Zásluhou pro Tondu Pištěckého a spol. bylo vedení po 30 minutách 49:63.

Na rozdíl od předchozích zápasů se ze hry SLUNETY nevytratila energie ani ve čtvrtém dějství, hráči bojovali až do konce a konečně po dlouhé době připisuje výhru výsledkem 76:90. Důležitý fakt je také to, že Ústí vyhrálo větším rozdílem než ztratilo domácí zápas se stejným soupeřem, což může hrát velkou roli v konečném zúčtování při boji o skupinu A1. Jako další čeká SLUNETU 1. kolo Českého poháru na domácí palubovce s USK Praha.

Olomoucko – SLUNETA Ústí nad Labem 76:90 (16:22,34:43,49:63)
Body domácí: Pekárek 18, Štěpán 14, Feštr 12, Kouřil a Sychra po 9, Klepač Adam 6, Bezbradica 5, Váňa 2, Klepač Erik 1
Body hosté: Pecka 25, Autrey 18, Rakočevič 17, Maděra 9, Stegbauer 8, David 6, Šotnar 5, Haiblík 2
Trojky: 23/4 – 40/13
Trestné hody: 26/20 – 15/15
Doskoky: 40 - 36
Osobní chyby: 25 - 19