Výhra!

Výhra!

Sérii porážek ukončila SLUNETA v 10. kole nadstavbové části, když porazila houževnaté Brno. Vstup do utkání byl z naší strany příliš bojácný a soupeř, který neměl co ztratit, nám dělal velké problémy svými útočnými doskoky, po kterých většinou i skóroval. Už v průběhu prvního dějství si hosté dokázali vybodovat až šestibodové vedení, ale díky trojce domácího Wisseha jsme uzavřeli účet první čtvrtiny na 22:25.

Ve druhém dějství jsme pomalu, ale jistě přebírali otěže zápasu a skóre se rázem začalo vyvíjet lépe pro nás. Zásluhu na tom měli oba naši rozehrávači, Šotnar s Wissehem, kteří se dostávali do provozní teploty a zavčasu dokázali dirigovat naši hru. Do šaten se šlo už za našeho vedení 47:40.

O osudu utkání rozhodla třetí čtvrtina, kterou jsme opanovali dílčím výsledkem 21:13. Naši hráči využili v druhé desetiminutovce získané sebedůvěry a už soupeři nedovolovali tolik útočných doskoků a po získání míče rychle a hlavně přesně zakončovali na druhé straně.

Do posledního dějství se šlo za stavu 68:53, Brňané stále nemohli naleznout recept na naši hru, zkoušeli i změnu obrany na zónovou, ale tu jsme dokázali rozstřílet trojkami. SLUNETA si pod taktovkou Michala Šotnara (double – double za 22 bodů a 11 asistencí) dokráčela pro důležitou výhru v boji o první šestku.

Christianos Chougkaz (Brno):
"Nechali jsme soupeře dát spoustu bodů po rychlých protiútocích z našich ztrát. Měli jsme patnáct špatných minut, tím myslím druhou čtvrtinu a prvních pět minut té třetí. Pokud chceme být konkurenceschopní, musíme hrát dobře celých čtyřicet minut. Gratulujeme Ústí k výhře."

Antonín Pištěcký (SLUNETA):
„Zaprvé jsme rádi, že po šestizápasové šňůře porážek se nám konečně povedlo zvítězit. Musí to pro nás být obrovské plus, protože hlavy před zápasem jsme neměli úplně zpříma. Bylo to znát zejména v první čtvrtině, kdy nám chyběla sebedůvěra, dělali jsme hloupé chyby a nedrželi naše pravidla v obraně. Nicméně naštěstí nám Brno neodskočilo o tolik, druhá a třetí čtvrtina už byla jasně v naší režii. Dařila se nám výborná obrana, chodili jsme rychle dopředu, vytvářeli jsme si spoustu otevřených střel a jednoduchých košů, což bylo klíčem k úspěchu. Děkuji hráčům za předvedený výkon, protože to rozhodně nebylo jednoduché. Celý zápas byl o tom, že se nám probudili oba rozehrávači a oba odehráli výborné utkání.“

Viktor Vašát (Brno):
„Myslím, že problém byl ve druhé a třetí čtvrtině, kdy jsme nedělali to, co jsme chtěli. Nepohlídali jsme si obranný doskok a měli jsme spoustu ztrát, z čehož dávalo Ústí lehké koše a vytvořilo si rozhodující náskok.“

Michal Šotnar (SLUNETA):
„Pro nás důležitý zápas a výhra. Věděli jsme, že to nebude jednoduché, protože Brno hraje velice dobře na to, jak mladý tým má. Mně se na nich líbí, že za žádného stavu zápas nevzdávají. Pro nás to nic nemění, další středu musíme opět doma zvítězit a přiblížit se tomu pátému či šestému místu.“

SLUNETA Ústí nad Labem - egoé Basket Brno 86:73 (22:25 47:40 68:53)
Body domácí: Pecka 26, Šotnar 22, Wisseh 11, Houška 8, Martin, Šteffel a Svejcar všichni po 4, David 3, Šmíd a Maděra po 2
Body hosté: Štegbauer 16, Farský a Geiger po 14, Roby 10, Nehyba 8, Kereselidze a Vašát po 4, Pumprla 3
Trojky: 18/8 – 28/8
Trestné hody: 16/12 – 13/11
Doskoky: 33 - 31
Osobní chyby: 17 - 20