Výhra č. 9 je na světě!

Nedělní večer pařil v Ústí opět basketbalu, do místního SPORTCENTRA SLUNETA dorazila Opava a také hodně fanoušků.

Ti byli svědkem velkolepého začátku, když hostující kouč Czudek musel brát už po 3 minutách oddechový čas a stavu 0:10 z pohledu Opavy. Ofenzivní představení domácích ale pokračovalo dál, aby se skóre po 10 minutách zastavilo na 26:18.

V druhém dějství se SLUNETA mohla stále spolehnout na týmové pojetí hry, ale hosté se přeci jenom oklepali z dlouhé cesty a změna v obraně na zónu nesla ovoce v podobě přibrzdění ústecké ofenzivy. Na obou stranách se hrál tvrdý basketbal a hráči na obou stranách sbírali osobní chyby jak na běžícím páse. Do šaten se šlo za poločasového stavu 48:35.

Bylo jasné, že hosté budou muset do druhé půle něco změnit, přišel tak ještě větší nátlak v obraně a SLUNETA se už tak jednoduše neprosazovala v útoku. Druhou změnou na opavské straně byla daleko větší snaha o nájezdy pod koš a obojí neslo ovoce a po většinu času dvouciferný náskok se začal pomalu rozplývat. Po 3 čtvrtinách vedlo Ústí už jen 65:59.

A bylo ještě hůř, v posledním dějství kleslo rapidně procento střelby domácích a hosté se dostali do laufu. S blížícím se závěrem základní hrací doby se dostávali blíž a blíž na dostřel, ale SLUNETU v nejhorších chvílích podrželo duo Martin – Svejcar, které trefilo dvě slepené trojky na 79:71.

Ale ani tak to hosté nevzdali, díky několika trojkové střelbě se vrátili opět do hry, aby utkání dospělo do dramatické koncovky, tu si za Opavu vzal na svá bedra Farský, který 6 vteřin před koncem trefuje těžkou trojku na 90:88. Hostům ale ubíhal rychle čas a museli ho zastavit, takže faulovat a poslat domácí na trestné hody, tak si i stalo, ale dnešní bodový tahoun SLUNETY Spencer Svejcar prokázal pevné nervy a uklidnil domácí fanoušky.

Ústí prodlužuje tedy svou vítěznou šňůru na 9 výher a ve středu ho čeká odveta s Opavou, tentokrát ale na její palubovce v rámci Českého poháru.

Petr Czudek (trenér Opavy):
„Gratulace Ústí k prodloužení série, dneska před výbornou návštěvou a skvělou kulisou jsme svedli zápas, kdy jsme se dvakrát vyhrabali z mínus 16ti bodů, klukům nemůžu vytknout snahu, ale snaha je málo, přehrál nás chytřejší tým, který uměl v daný moment využít našich kolapsů. Jsou tam z naší stran mentální chyby, nechytneme balon, vrháme se do autu, nedáme dvojtakt, uděláme blbý faul, je to až zdrcující, že do toho vložíme tolik energie, ale výsledek je jaký je. Ústí dnes zaslouženě vyhrálo. My se teď potřebujeme rychle zregenerovat, protože nás ve středu čeká pohár, kde jsme obhájci a je to pro nás hodně důležité utkání, které chceme zvládnout.“

Honza Šotnar (trenér SLUNETY):
„Pro nás je to šťastné vítězství, protože Opava v závěru dotahovala a nám docházely síly a vždycky nás zachránila nějaká malá chyba soupeře, ale vítězství se počítá. My jsme teď mentálně silní v těch koncovkách a zase jsme to ukázali, máme 9. výhru v řadě, byly opět dobré úseky jak v obraně, tak útoku, ale pak se nevyvarujeme těch hluchých míst, díky užší rotaci, já ale věřím, že v dalším zápase už bude hrát Maishe Dailey a budeme moci hrát v širší rotaci a naše hra bude více konzistentní.“

Radek Farský (hráč Opavy):
„V první řadě gratulace soupeři, od začátku na něm bylo vidět, že chce další výhru do jejich série, od začátku šlapali, začali 10:0 a my jsme nechali nohy pravděpodobně ještě v Opavě, ale poté, co jsme dostali „céres“ v šatně, tak jsme se v druhé polovině zvedli, začali jsme hrát naši hru, ale ztráta z první půle se už těžko stahovala. V závěru jsme už byli na nich, ale pak jsme udělali dvě zbytečné chyby, které nás stály zápas a já gratuluji soupeři k dobrému výkonu.“

Kris Martin (hráč SLUNETY):
„Dnešní výhra byla důležitá, chtěli jsme devátou výhru v řadě a ukázat, že umíme podávat konzistentní výkony a do dalšího utkání půjdeme opět s vůli prodloužit sérii.“

SLUNETA Ústí nad Labem - BK Opava 92:88 (26:18 48:35 65:59)
Body domácí:
Svejcar 26, Johnson 16, Martin a Pecka po 15, Hicks 9, Karlovský 6, Nábělek 5
Body hosté: Farský 18, Kvapil 16, Carl a Kouřil po 11, Mokráň 10, Šiřina 8, Slavík 7, Mička 4, Zbránek 3
Trojky: 19/7 – 36/8
Trestné hody: 34/27 – 27/22
Doskoky: 48 - 53
Osobní chyby: 22 - 25