Výhra na Folimance

Pandy vykročily do nového roku vítězně, když zvládli nehostinné prostředí Folimanky a výhrou č. 12 si zajistily účast v A1.

I když vstup do utkání měli lepší domácí, tvrdá obrana nutila hosty k těžkým střelám a na druhé straně se o body postaral hlavně Vlk, a i díky jeho 2 trojkám se USK dostal rychle do dvouciferného vedení 19:8. Ale pak se rozstřílel hostující František Váňa a jeho trojky nakoply SLUNETU k bodové šňůře 0:12 a otočení skóre po první desetiminutovce na 19:20.

Druhá čtvrtina byla vyrovnaná, hráči obou celků předváděli tvrdou, nekompromisní obranu. V tomto období si SLUNETA, i díky kapitánovo 7 bodům, vybudovala vedení 24:31, ale závěr poločasu patřil domácím, několik košů s faulem anebo bodů z druhých šancí a do šaten si SLUNETA odnesla nejnižší možné vedení 36:37.

Vstup do druhé půle vyšel domácím na jedničku, opět přitvrdili v obraně a nasadili k bodovému úprku. V tu dobu se ale probral ústecký Maverick Rowan a 9 body za čtvrtinu udržel svůj tým ve hře. Ústí vedlo po 30 minutách 51:54.

O výhře hostů rozhodla jejich obrana v poslední desetiminutovce, Pandy udržely Sovy na pouhých 11 bodech a celkem je donutily ke 20 ztrátám. Výhrou 62:71 si SLUNETA zařídila účast v nadstavbové skupině A1.

V dalším zápase se konečně svěřenci Jana Šotnara představí na domácí palubovce, v neděli hostí Brno.

USK Praha - SLUNETA Ústí nad Labem 62:71 (19:20 36:37 51:54)
Body domácí:
Vlk a Faulkner po 11, Vyroubal 9, Samoura 8, Johnson 7, Petružela 6, Šafařík a Fuxa po 4, Švec 2
Body hosté: Pecka 17, Váňa 15, Nichols 12, Rowan 9, Karlovský 7, Autrey 6, Johnson 3, Nábělek 2
Trojky: 20/6 – 26/7
Trestné hody: 10/6 – 15/10
Doskoky: 33-32
Osobní chyby: 18 - 16