Výhra nad Ostravou

Kompletní druhé kolo Kooperativa NBL bylo na programu ve středu, SLUNETA v něm hostila Ostravu a bylo to pro ni důležité utkání už jen z toho důvodu, že první zápas na domácí půdě prohrála s Hradeckými sokoly. Do SPORTCENTRA SLUNETA dorazila sice méně početná návštěva než v neděli, ale i tak byla hodně slyšet.

Souboj s Ostravou začali ústečtí hráči o poznání lépe, skóre Spencer Svejcar dvěma trojkami otevřel přestřelku. Hosté kontrolovali stejnou mincí, aby se skóre po prvních 10 minutách zastavilo na 24:22. Přestřelka pokračovala i po krátkém přerušení a když se za tři body trefil Láďa Pecka, odskočila SLUNETA na dvouciferný rozdíl (35:25), logicky musel přijít time-out hostů. Po něm následovala šňůra Ostravských 2:15 a oddechový čas si musel brát domácí lodivod Honza Šotnar. Poločas nakonec skončil mírným vedením Ústí 44:42.

V průběhu třetí čtvrtiny utáhla SLUNETA šrouby v obraně a už to vypadalo na bodový trhák, ale Ostravští odpověděli trojkou z rukou Heinzla a tak po 30 minutách svítilo na tabuli skóre 63:56.

O osudu utkání tak měla rozhodnout poslední desetiminutovka, tu začali hosté zónovou obranou a domácí hráči chvíli hledali recept na tuto změnu, ale naštěstí se v pravou chvíli chytil Honza Karlovský a několika důležitými body uklidnil svůj tým. Od té doby měla SLUNETA mírně navrch až do poslední minuty základní hrací doby, kdy Autrey trojkou zvýšil už na 82:72 a definitivně tak pohřbil jakékoli naděje Ostravy.

SLUNETA si tedy připsala první výhru, což bylo důležité i z toho důvodu, že ji nyní čeká pěkně dlouhá šňůra venkovních utkání. Sice měla hrát ve středu 29. 9. doma, ale Pardubice požádaly o přeložení utkání, a tak Ústí bude v následujících týdnech hodně na cestách, postupně ho čekají USK, GBA Lions Jindřichův Hradec, Prievidza (AAC), Nymburk, Kolín a až 17. 10. domácí utkání proti Olomoucku.

Adam Choleva (trenér Ostravy):
„Chtěl bych pogratulovat domácím k důležitému vítězství, oklepali se ze zápasu s Hradcem Králové. My jsme se chtěli držet s domácími celý zápas, aby v závěru znervózněli, ale stal se opak. Byli jsme to my, kdo přestal hrát, tahat to dopředu, doufali jsme, že to Many (Emmanuel Ubilla) rozhodně na pick and rollu, což se nestalo. Největší chyba je ale na doskoku, kde nás domácí přeskákali 50:33, navíc 19 útočných doskoků, to prostě nejde. Dalším faktorem pak je střelba za tři body, kde má Ústí padesátiprocentní úspěšnost, zatímco my jen třicet pět procent.

Honza Šotnar (trenér SLUNETY):
„Jsem rád za výhru proti soupeři, který například zápasem v Děčíně ukázal, že letos bude patřit ke kvalitním týmům. Nejvíc mě ale těší výkon, který jsme předvedli, jelikož v neděli jsem byl výrazně nespokojen jak s tím, co jsme předvedli v obraně, tak především v útoku. Jde vidět, že máme inteligentní hráče, protože během dvou dnů jsme dokázali udělat změny a myslím, že dnes se ten basketbal musel divákům líbit.“

Jiří Dedek (NH Ostrava):
„Tři čtvrtiny to bylo vyrovnané, stačili jsme domácím ve střelbě za tři i za dva body, zkrátka šlo o vyrovnaný zápas. Zlom nastal zhruba pět minut před koncem kvůli naší nedůslednosti v obraně, zbytečnými chybami a špatnou komunikací. V úplném závěru to pak podtrhly i lehké koše soupeře.“

Honza Karlovský (SLUNETA)
„Jsme rádi za vítězství, protože po zápase s Hradcem Králové jsme byli docela dole. Dnes to podle mě byl týmový výkon, hodně nám pomohla lavička a diváci, což byl možná takový X faktor. Rozhodla čtvrtá čtvrtina a ostravská zóna, která jim moc nešla, a my jsme přes ní dali pár lehkých bodů.“

SLUNETA Ústí nad Labem - NH Ostrava 86:72 (24:22 44:42 65:59)
Body domácí: Pecka 19, Autrey a Johnson po 14, Svejcar 12, Karlovský 10, Jones 8, David 6, Maděra 3
Body hosté: Vann 19, Bohačík 11, Ubilla 10, Nábělek a Heinzl po 9, Radukič 6, Týml a Dedek po 3, Šmíd 2
Trojky: 27/13 – 23/8
Trestné hody: 15/9 – 10/8
Doskoky: 47 - 33
Osobní chyby: 16 - 17