• banner
 • banner
 • banner
 • celoroční nábor
  mladez@bkusti.cz
 • KONTAKT
  basket@bkusti.cz

Z Louda Auto Final 4 se vracíme bohužel bez medaile

Z Louda Auto Final 4 se vracíme bohužel bez medaile

Utkání o třetí místo je vždy považováno za souboj dvou zklamaných ze předchozího semifinále. Pro dnešní střetnutí Ústí nad Labem a Kolína by se ještě slušelo dodat, že zklamání obou týmů neplynulo jen z výsledku, ale i z herního projevu. To chtěly oba celky dnes odčinit.

SLUNETA vyslala své hráče na předzápasový warm-up už necelé dvě hodiny před úvodním rozskokem a bylo vidět, že Severočeši o svou první velkou medaili v historii klubu opravdu hodně stojí. Jenže proti nim nastoupil soupeř, který potřeboval zlomit hrůzostrašnou sérii proher. O bojovnost na obou stranách tedy nebyla nouze.

Kolínské medvědy zásoboval svými body zkraje především Odomes včetně spektakulární smeče. Na straně „domácích“ to byl Svejcar, který ale také za první čtyři minuty stihl dva fauly. To celek ze středu Čech posbíral za polovinu první čtvrtiny dvě technické chyby. Jedna dopadla na lavičku a druhá na Šišku, který po odpískání hodil míč na hlavu Hickse. Kolín zkoušel úvod utkání bez svého kapitána Číže, kterému výrazně nevyšlo včerejší semifinále.

Vypadalo to, že dnes se vyspal lépe a svůj vstup do utkání ozdobil dvěma trojkami. Na hřišti se hodně jiskřilo a plály emoce. Tohle nebyl typický zápas o bronz. Další technickou chybu si vykoledoval Delvon Johnson za strčení do protihráče navíc ve chvíli, kdy Svejcar uspěl za tři body i přes faul. Právě trojky držely pandám mírné vedení.

Ofenzivně se SLUNETA oproti včerejšku zvedla, ale na obranné polovině Kolín využíval častých okének. I proto byl v poločase zápas o bronz zcela otevřený. Sami kolínští basketbalisté hovořili o tom, že se jim nedaří třetí čtvrtiny, a tak si vstup do druhého poločasu chtěli o to víc pohlídat. Zdálo se, že se jim to ani v utkání o bronz z Louda Auto FINAL 4 nepovede.

Při desetibodovém vedení soupeře ale zavelel Číž k obratu. Sám sedmi body v řadě nastartoval jedenáctibodovou šňůru, která dostala Kolín do vedení. Pokud by medvědi mířili přesněji z čáry trestného hodu, mohl být náskok výraznější. Trenér Šotnar musel při úzké rotaci řešit trable s fauly. Nábělek s Heinzlem měli po čtyřech, Hicks s Johnsonem po třech.

Ústí dlouho drželo na nule Ondřeje Šišku. Svou první úspěšnou trojku si schoval až 34. minuty, kdy snižoval na rozdíl tří bodů. Znovu se vrátil na palubovku úporný boj. Aby také ne, když se do závěrečných devadesáti sekund vstupovalo za vyrovnaného stavu. Misky na kolínskou stranu výrazně naklonil trojkou Slavinskas.

SLUNETA v rozhodující obraně propadla na doskoku a Hicks musel faulovat. Jenže Šiška proměnil jen první trestný hod a následně Hicksovi oplatil stejnou mincí. Ten byl z čáry trestného hodu stoprocentní. Po kolínském oddechovém čase přišel faul na Odomese, který vrátil Kolín čtyřbodový náskok. Hicks se prosadil a do konce zbývalo osm sekund.

Rychlým faulem Hickse se dostal na šestky Číž. Proměnil jen jednu a protože Svejcar trojku netrefil, radoval se z bronzu Kolín.

Jan Šotnar: „Mrzí mě to, ale malinko jinak než včera. Dneska jsme na hřišti nechali všechno. Chyběl nám Dailey, ta rotace se zúžila v tom nejhorším možném okamžiku, kdy hrajete dva dny za sebou. Porazil nás kolínský Odomes, který poprvé ukázal celý potenciál, jenž v něm je. Snažili jsme se ho zastavit, ale to byl ten důvod, proč s námi Kolín v prvním poločase Kolín držel krok. Tam jsme byli lepší, myslím. V koncovce zápasu byli malinko šťastnější. Je to čtvrté nepopulární místo a já doufám, že nás to neovlivní do ligy. Sezónu máme dobře rozjetou. Chtěli jsme medaili, samozřejmě, ale věřím, že se z toho oklepeme a už ve středu v Děčíně předvedeme náš výkon. V prvním poločase to vypadalo, že budeme moct trochu víc protočit hráče. Solidní minuty tam odehrál Johan Haiblík. Dailey ale chyběl. Když chceme hrát s týmem jako je Kolín, musíme hrát s tím nejkvalitnějším, co máme. Naše šíře kádru dneska nebyla dostatečná. Odomes a doskoky drželi Kolín ve hře. My jsme na naše poměry solidně bránili, ale dali jsme jim hodně druhých šancí, což ve finále rozhodlo. Jeden útočný doskok byl klíčový. Společně s Odomesem to byly klíčové faktory.“

Adam Konvalinka: „Bylo vidět, že na začátku jsme po tom včerejšku byli hodně nervózní, ale neřeknu nic tajného, když přiznám, že včera jsme si tu po utkání trochu „umyli hlavy”. Neříkám, že padala ostrá slova, ale něco už jsme si říct museli, protože ta deka v lize (9 porážek z posledních 10 utkání) a ještě ten včerejší zápas, to bylo hrozné. Nerad bych to ale zakřiknul, protože po sedmi porážkách jsme doma porazili Nymburk a vzápětí jsme se vrátili na vlnu proher. Dnes to bylo super vítězství, v dobré atmosféře a pěkná koncovka, která nám naštěstí vyšla, ale pořád to neznamená, že se v lize vrátíme do správných kolejí. To bude otázka dalších dnů. Samozřejmě je to ale impulz k tomu, že jdeme správnou cestou a že to po včerejšku má smysl. A že jsme dali tady na Královce 11 trojek? Myslím, že i ženský tým USK tu má v Eurolize problém občas skórovat. Nikdy tu moc bodů nepadalo, i když pohár teď ukázal, že jich hodně může padnout. My tu sice v pátek trénovali, ale pořád je to specifické prostředí a my musíme být rádi za těch 11 trojek. Rashard Odomes 22 body v první půli zareagoval na to, že šel do základu, každý zápas se s námi víc sehrává, zjišťuje, kdo co umí a neumí. V první půlce dominoval a ústí hodně hledalo, jak ho zastavit, a moc se mu to tam nedařilo. A ve druhé si Adam Číž konečně našel ty svoje pozice, které umí proměňovat.”

Adam Číž: „Je to skvělé, protože máme za sebou to, co máme. Kdo tu ligu sleduje, tak ví, že neprožíváme nejlepší období. Tohle je taková perfektní náplast na to, jak se cítíme a jakou máme formu. Dneska jsme to vydřeli. Byl to obrovský balvan. Myslím, že to slyší až v Holešovicích. Dneska rozhodly individuální výkony. Odomes hrál velmi dobře v prvním poločase. Já jsem trefil nějaké střely, v závěru dal Slavinskas důležitou trojku. Dneska to nebylo o velkých systémech. My jsme ze včerejška byli utahaní. Rozhodlo srdce. Ne, že by ho Ústí nemělo, ale na konci jsme měli prostě trochu víc štěstí.“

SLUNETA Ústí nad Labem – BC GEOSAN Kolín 89:92 (22:20 50:49 72:69)
Hicks 23, Martin 21, Svejcar 19, Pecka 12, Johnson 6, Heinzl a Haiblík po 4, Nábělek 0 – Odomes 28, Číž 24, Petráš 13, Mareš 11, Slavinskas 10, Šiška 4, Křivánek 2, Novotný a Jelínek 0
TH: 18/21 – 23/34
Trojky: 9 – 11
Doskoky: 29 – 41
Zisky: 3 – 4
Ztráty: 9 – 10
Asistence: 14 – 22
Fauly: 27 - 22

 • Globus
 • Hyundai
 • louda
 • Knor
 • KNBL
 • Sluneta
 • Kooperativa
 • Kraj
 • UNL
 • Faktor
 • promedicus
 • sanex
 • chance