Z Prostějova nevezeme výhru.

Ve čtvrtém kole zajížděla SLUNETA do Prostějova, kde se utkala s tamním „nováčkem“ soutěže, týmem BK Olomoucko. Náš soupeř zatím nepoznal chuť vítězství a SLUNETA venku také ještě nevyhrála a jedna z těchto sérií měla dnes skončit.

Domácí začali utkání velmi dobře a s chutí si zastříleli, celý první poločas tahala SLUNTEA za kratší konec a marně se snažila dohnat soupeře, a tak se zápas změnil v pěknou přestřelku, jejíž poločasový účet uzavřel trojkou Robinson na 56:50 pro domácí.

Obraz hry se nezměnil ani po poločasové přestávce, rychlý basket nahoru, dolu – jeden koš střídal druhý a skóre narůstalo stále stejně rychlým tempem. Největší problémy nám dělalo duo Močnik – Mitchell, které si v útoku dělalo opravdu, co chtělo. Skóre po třech čtvrtinách bylo 75:70.

V prvních pěti minutách nám domácí odskočili už na 91:76 a velkou zásluhu na tom měl opět Močnik, kterému se přidal ještě Fulller a čas se nám hodně rychle krátil. Bohužel s ani s blížícím se koncem utkání nekleslo procento střelby domácích a ti si dokráčeli pro nakonec přesvědčivou výhru 104:83. Domácí se mohli celý zápas spolehnout na střelbu z dálky, když dokázali proměnit 16 trojek s velmi dobrým procentem úspěšnosti 44%.

BK Olomoucko – SLUNETA Ústí nad Labem 104:83 (28:23, 56:50, 75:70)

Body domácí: Mitchell a Močnik po 28, Fuller 24, Křemen 17, Sehnal 3, Váňa a Šepa po 2
Body hosté: Pecka 24, Robinson 21, Singletary 20, Wolfram 7, Svejcar 5, Treadwell a Votroubek po 3.
Trojky: 36/16 – 24/6
Trestné hody: 24/16 – 21/15
Doskoky: 43 - 41
Osobní chyby: 18 - 23