Nymburk skončil po základní části na první příčce, když během celé sezóny ztratil pouhý jeden zápas, a to v Pardubicích, jinak procházel soutěží bez ztráty jediného bodu a drtil jednoho soupeře za druhým, obzvláště na své palubovce. Své o tom vědí třeba Válečníci z Děčína, kteří dokázali dát Nymburku pouhých 39 bodů za celý zápas, což dokazuje, jak těžké budou následující dva zápasy v Nymburce.

Vzájemná bilance je také nad slunce jasná, shodou okolností dokázal Nymburk uštědřit SLUNETĚ vždy přesně 100 bodů oproti našim 57 a 63. Do série tak Ústí v žádném případě nevstupuje jako favorit, ale určitě to bude zajímavé srovnání a měření sil s klubem evropského formátu. SLUNETA může jenom překvapit.

Stanislav Votroubek:
„Nymburk je jasným favoritem celé soutěže a my jsme dobře věděli, proč jsme se mu chtěli už od samého začátku vyhnout, ale to se nám nepodařilo a teď se musíme porvat o co nejlepší výsledky a hlavně si ty zápasy užít, do zápasu s takovým soupeřem nemůžete jít odevzdaně, ale naopak nedat soupeři nic zadarmo. Uvidíme, jak dopadnou dva zápasy v Nymburce, pak se série přesune do Ústí a budeme hrát před našimi fanoušky, kteří nás určitě poženou dopředu.“

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): NYMvsSLU