Co se týče posledního vystoupení našeho nedělního soupeře, tak je situace velmi podobná jako naše, Opavští totiž také prohráli a také o tři body (stejně jako SLUNETA v severočeském derby s Děčínem), v Pardubicích. Trenér hostů Czudek bude určitě opět spoléhat na svou osvědčenou a dlouho pohromadě hrající sestavu v čele s reprezentačním rozehrávačem Šiřinou.

Historie vzájemných utkání Ústí s Opavou vyznívá také lépe pro našeho soupeře, SLUNETA dokázala porazit Slezany porazit hned v úvodu roku 2016 a shodou okolností také o 3 body. Od té doby však ze hřiště odchází jako vítězové vždy Opavští. Naši hráči budou chtít napravit nepovedený pohárový výkon z Litoměřic a naopak se vrátit k týmové hře, která nesla ovoce v derby s Děčínem, byť to na vítězství nakonec nestačilo.

Antonín Pištěcký:
„Zápasem proti Děčínu jsme ukončili první polovinu základní části, kterou nemůžeme hodnotit zcela pozitivně. Bilance pěti výher a šesti proher nám přisoudila aktuální 7. místo v tabulce KNBL. Pokud chceme pomýšlet na lepší umístění, pak musíme zejména na domácí palubovce porážet i družstva z horní poloviny tabulky. O první příležitost jsme přišli tuto neděli, kdy jsme ztratili v samotném závěru zápas s naším rivalem z Děčína. Pevně věřím, že si celý tým pamatuje na náš ostudný výkon na samém začátku sezóny v Opavě, a že všichni budou chtít dokázat, že jsme tým, který má na víc. Opava je družstvo, které se skládá z výborných střelců, kteří průměrně doručují 10 trojkových pokusů na zápas. Klíčem k úspěchu bude především obrana jedna na jedna a snaha zastavit opavské rozehrávače, kteří dobře čtou clonu na míč a následně hledají své spoluhráče v otevřených střeleckých pozicích. Pokud tohle zvládneme a v útoku budeme hrát "chytrý" basketbal, pak věřím v naše vítězství.“

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsOPA