Pojďme si zrekapitulovat dosavadní průběh série. V prvním zápase podali naši borci heroický výkon a vítězstvím 76:80 se ujali vedení 1:0 na zápasy. Klíčovým faktorem v tomto zápase bylo zastavení rychlých protiútoku domácích Pardubic. V druhém utkání, hraném také v Pardubicích, jsme měli trochu smůly, soupeř nás pod koši přehrál od 20 doskoků a spousta z nich byla útočných, z čehož pak pramenily druhé šance, ale i tak jsme dotáhli zápas do vyrovnané koncovky, v níž pak chyběla trocha toho štěstíčka a jednobodové vítězství Pardubic srovnalo sérii na 1:1.

Pak se série přesunula na sever Čech a celé Ústí netrpělivě očekávalo dvě domácí utkání. A opět se opakovala situace z Pardubic. V první střetnutí jsme přehráli hosty, a to díky skvělé obraně, která nutila hosty k velkému počtu zrát. Pardubice se nedostávaly tolik do zakončení a pramenila z toho naše výhra 70:58. Přesným opakem dosavadních utkání pak byl zápas č. 4, v něm se útočilo o sto šest. Oba soupeři zakončovali s vysokým procentem úspěšnosti, ale celým zápasem se jako pomyslná nit táhl výkon hostujícího Spearmana, jenž 35ti body vystřílel hostům srovnání na 2:2.

Nyní se už bude hrát střídě po jednom zápase v Pardubicích, v Ústí a případný 7. zápas opět v Pardubicích. A teď ruku na srdce, kdybychom vám v průběhu nadstavby řekli, že budeme hrát po 4 zápase s Pardubicemi 2:2 na zápasy, a že ty dva zápasy prohrajeme o jeden a dva body, tak nás asi pošlete za doktorem Chocholouškem, že? Naši hráči předvádějí v této sérii zdravě sebevědomí a líbivý basket a v Pardubicích už dokázali jednou vyhrát a podruhé nebyli daleko od druhé výhry, takže vyhlídky jsou optimistické, ale zároveň je nutné připomenout útočnou sílu Pardubic, v jejímž čele stojí nejen Spearman, ale zkušený Švdrlík a také hráč se zkušenostmi z NBA, Jiří Welsch.

Stanislav Votroubek:
„Jak se dalo čekat, Pardubice nic nevzdaly a ve čtvrtém zápase vyrovnaly na 2:2, nedokážu si představit, co by se stalo, kdybych tu poslední střelu dal, to by fanoušci tu SLUNETU asi doopravdy zbourali. Každopádně jsme si dokázali, že s Pardubicemi jsme schopni hrát a každé utkání je víceméně vyrovnané a vždy ho rozhodnul nějaký faktor X, jednou to byla naše obrana, jednou jejich doskoky, jednou Spearman. A to je dobře, je to play-off a takhle to má vypadat, skvělé atmosféry v obou halách, skvělé týmové i individuální výkony a nejinak tomu bude i v Pardubicích. My si musíme pohlídat ten doskok a budeme mít šanci na úspěch.“

David Šteffel:
„My si tuhle sérii užíváme se vším všudy, dvakrát jsme dokázali Pardubice zaskočit a dvakrát jsme byli hodně blízko. Teď už asi žádný tým nemá čím moc překvapit, hráči se znají, vědí jak které akce bránit a bude to opět boj, který může skončit tak či ona, ale jedno víme určitě, a to, že se série ještě vrátí do Ústí, takže nejsme pod žádným tlakem a můžeme a hlavně chceme překvapit, a to by měla být naše psychická výhoda.“

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): PCEvsSLU