Naopak SLUNETA utnula sérii porážek a dokázali uhájit svou halu před nájezdem Lions v poměru 83:78, když po chladnějším startu pomalu, ale jistě převzala otěže zápasu a dostala se do vedení, které dokázali Lions ke konci ještě zdramatizovat, ale body za vítězství nakonec zůstaly v Ústí.

Co se týče vzájemných střetnutí Ústí a Svitav, tak v základní části vítězil vždy domácí tým a to vždy poměrně jasným výsledkem (97:80 a 85:58). V nadstavbě pak loupili Tuři v Ústí vítězstvím 61:75, když největší paseku v naší obraně způsoboval Marko, a to nejen body, ale hlavně svými asistencemi, po kterých už měli jeho spoluhráči snadnou práci.

Při vyrovnanosti tabulky skupiny A2 je každý zápas veledůležitý, ale střetnutí sedmého s osmým může hodně napovědět do závěrečné fáze. Oba týmy mají nyní shodnou bilanci a Tuři jsou sedmí díky vzájemným zápasům. Oba soupeři se však musí ohlížet dál než jen na sousední týmy v tabulce, na 3. resp. 4. místě skupiny A2 číhají se shodnou bilancí a pouhou jednou výhrou méně Ostrava s Brnem. Sobotní zápas může být rozhodující, do konce nadstavby sice zbývají pak ještě 4 kola, ale jak už nám historie ukázala, stát se může opravdu cokoli.

Stanislav Votroubek:
„Po špatném vstupu do nadstavby máme co dohánět a nemá cenu kalkulovat, co by kdyby. Tuři v závěru základní části mocně posílili a okamžitě se stali adeptem na vítězství ve skupině A2. My jsme naopak špatně načasovali formu a trochu se trápíme. Jsem rád, že jsme dokázali urvat vítězství s Lions, nyní musíme dokázat stoupající formu i venku. Největší nebezpečí u Turů bude určitě rozehrávač Marko, cesta k vítězství bude tedy začínat u jeho obrany.“

 

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):

Stanislav Votroubek – rekonvalescence po operaci ramene
Filip Šmíd – viróza – start nejistý

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SVIvsSLU
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).