Zase ta prokletá koncovka!

V rámci 6. kola Kooperativa vyrazila SLUNETA do Pardubic. Cíl zněl jasně, zaskočit domácí a odčinit domácí porážku s USK. A málem se to i povedlo.

Už samotný vstup do utkání byl z naší strany velmi povedený a rychle jsme se ujali vedení 3:7. Náš lodivod Tonda Pištěcký připravoval své hráče na to, že soupeř chodí s extrémní snahou za každým vystřeleným míčem, a kladl jim na srdce, že pokud chtějí uspět, musí si pohlídat hlavně obranný doskok. A to byl právě kámen úrazu v první čtvrtině, kde měla Beksa stejný počet útočných jako obranných doskoků (7). Díky těmto doskokům se bodově dotáhla a první čtvrtina skončila 16:16.

Ani ve druhém dějství nepokračovala velká přestřelka, spíše se urputně bránilo na obou stranách. V závěru nám domácí odskočili díky koši v poslední vteřině na 39:32. Urputný boj pokračoval i po poločase, a když to už to vypadalo, že Pardubice urvou zápas pro sebe po té, co Vyoral trefil trojku a hned po něm i Půlpán na vedení Beksy 64:56, ozvalo se duo Pecka a Brown. Do konce základní hrací doby zbývají 3 minuty a 18 vteřin a skvělou obranou jsme donutili domácí k těžkým střelám nebo ztrátám a na druhé straně to bylo právě duo Pecka a Brown, kteří bodově táhli SLUNETU, když to nejvíce potřebovala. Když se 21 vteřin do konce základní hrací doby trefuje za 2 body Láďa Pecka, snižuje už na rozdíl pouhého bodu. Musí následovat faul, ten posílá na čáru trestného hodu domácího Vyorala, ten ale nepodržel svůj tým a zahazuje obě šestky. Do konce zbývá pouhých 10 vteřin. V nich se dokáže do koše prokličkovat Brown a 1,2 sekund před koncem dává koš a SLUNETA vede o bod. Čas stojí a rozběhne se až po vhození míče do hry. Domácím nezbývá, než vyhodit dlouhým pasem přes celé hřiště na Kohouta, ten se i přes těsnou obranu dostává k míči a bohužel i ke střele z velké dálky, která naneštěstí propadá s klaksonem košem – Pardubice vítězí.

SLUNETA tak ztratila druhé utkání v koncovce. Hráčům se nedá upřít bojovnost a o to víc to zamrzí, být tak blízko výhře. V tom je ale náš sport krásný a krutý zároveň. Nedá se dělat nic jiného, než zapomenout a připravit se na další venkovní utkání, v něm zajíždí SLUNETA do Svitav.

BK JIP Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem 67:65 (16:16 39:32 53:49)
Body domácí: Pavlović 15, Půlpán 12, Škranc 11, Vyoral a Kohout po 9, Švrdlík 8, Svoboda 3
Body hosté: Svejcar 12, Brown a Šotnar po 11, Pecka a Houška po 8, David 7, Bažant 6, Fait 2
Trojky: 33/9 – 21/5
Trestné hody: 19/8 – 18/12
Doskoky: 47 - 37
Osobní chyby: 15 - 18