Závěr sezóny kadetů U17

K posledním zápasům letošní sezóny jsme zajížděli na palubovky soupeřů. V sobotu jsme se utkali s týmem BK Klatovy, v neděli nás čekal nepříjemný soupeř z vyšehradské sokolovny. Poslední hrací týden byl ještě obohacený o čtvrteční dohrávku s týmem BK Levharti Chomutov.

Do zápasu s Chomutovem jsme výborně vstoupili a ujali se vedení 9:17. Poté však přišel až neuvěřitelný ofenzivní výpadek. Hloupé ztráty, neproměňování volných pozic společně s výbornou obranou domácích zapříčinily, že jsme po celých 8 minut nedali jediný bod!! Domácí se tak ujali 8 bodového vedení, které už jsme do poločasu pouze nepatrně snížili na 32:27. Ani první polovinu třetího dějství jsme neodehráli podle našich představ a domácí se trhli k 13 bodovému vedení.

Po oddechovém čase však konečně přišel tým, který byl na hřišti v úvodu utkání. Zvýšená agresivita v obraně společně s velmi produktivním útokem (16 bodů za 3 minuty) téměř smazala chomutovský náskok a do čtvrté čtvrtiny tak bylo vše otevřené. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, na každou bodovou šňůru našel druhý tým odpověď, a tak se schylovalo k dramatické koncovce. Minutu před koncem základní hrací doby Josef Gabriel posílá trojkou svůj tým do vedení. Následný útok jsme dokázali ubránit, avšak po naší hloupé ztrátě domácí vyrovnávají na 72:72. Poslední útok vyšel na chomutovský tým, ten však neskončil úspěšnou střelou a tak se šlo do prodloužení.

V této pětiminutovce byla stále k vidění vyrovnaná bitva o každý centimetr palubovky. Za stavu 78:79, kdy na tabuli svítilo 50 vteřin do konce, trefuje Petr Krýsl těžkou trojku s klaksonem a posílá nás do 4bodového vedení. V následujících vteřinách jsme vždy dokázali ubránit, domácí nás tak posílali na čáru trestného hodu, kde jsme v tomto zápase byli až nezvykle úspěšní. Díky trestným hodům jsme si vytvořili 7 bodový náskok, který Josef Gabriel ještě dvěma body pojistil na konečných 9 bodů rozdílu.

Rozhodujícím faktorem byla naše kolektivnější hra v útoku, ve kterém hned 6 hráčů vsítilo minimálně 8 bodů.

BK Levharti Chomutov x SLUNETA Ústí nad Labem 78:87 (po prodloužení)

V sobotním zápase s týmem Klatov byl proti poslednímu týmu tabulky hlavní cíl udržet koncentraci alespoň v prvním poločase a potvrdit roli favorita. To jsme s přehledem zvládli. V obraně jsme dovolili domácím pouhé tři koše ze hry za celý první poločas. Na útočné polovině šel dobře míč z ruky, tím jsme si vytvářeli volné pozice, které většinou končily úspěchem a tak první poločas skončil 10:50 v náš prospěch. Ve druhém poločase bylo o to těžší udržet koncentraci, což se občas na hřišti projevilo. Nicméně poslední čtvrtina byla opět zcela v naší režii a tak se konečný rozdíl ve skóre vyšplhal až na 66 bodů. K tomuto vítězství přispěl každý z chlapců minimálně třemi body.

BK Klatovy x SLUNETA Ústí nad Labem 30:96

Poslední utkání letošní sezóny nás čekalo tam, kde letošní sezóna začala, na palubovce týmu Sokol Vyšehrad. Utkání mělo z počátku vyrovnaný průběh a chvilkami bylo znát, že ranní zápasy nejsou naše silná stránka. Na plné obrátky jsme zapnuli až v polovině první čtvrtiny a předvedli šňůru 22:3, která se ukázala býti pro celý zápas klíčová. Poločasové vedení 28:50 jsme ve zbytku zápasu udržovali i mírně navyšovali, a tak jsme si nakonec došli pro pohodové vítězství rozdílem 30 bodů.

Sokol Vyšehrad x SLUNETA Ústí nad Labem 49:79

Závěrečné zhodnocení sezóny:

Tato sezóna byla pro kluky nesmírně těžká. Byli jsme jeden z mladších či možná dokonce nejmladší tým v soutěži, téměř s nulovými zkušenostmi co se týče „dospělého basketbalu“. První část sezóny tomu bohužel také odpovídala. Starší a v herních systémech zkušenější chlapci nás přehrávali a základní část jsme tak zakončili s nelichotivou bilancí 3 výher a 11 porážek.

Byl před námi těžký úkol a to dotáhnout se na soupeře a minimálně dva z nich nechat v tabulce pod sebou, pokud chceme udržet ligu U17. A ono se to povedlo!

Po první půlce sezóny si chlapci konečně přivykli na „dospělý basketbal“, začali hrát agresivně, v útoku objevili krásy herních systémů, které doposud neznali, a na výsledcích to bylo okamžitě znát. Stíhací jízdu jsme začali sérií 5 výher v řadě, kde obzvlášť úsek 4 výher v 5 dnech byl opravdu velmi povedený. Na oslavy ale nebylo moc času, jelikož hned poté jsme si připsali dvě porážky s litoměřicko-roudnicko-mostecko-teplickým týmem s názvem Slavoj BK Litoměřice. Kvůli těmto porážkám jsme v tabulce opět klesli a nebylo tak nic jisté.

Ovšem na samotný závěr sezóny jsme předvedli další povedenou šnůru 3 výher v řadě a s „nadstavbovou bilancí“ 8 výher a 2 porážek jsme si zařídili druhé místo v tabulce, čímž jsme si splnili předsezónní cíl!

Chtěl bych klukům moc poděkovat za předvedené výkony v letošní sezóně, za tréninkové i zápasové nasazení a také za to, že hlavně kvůli nim má první sezóna v roli hlavního trenéra neskončila průšvihem:)