Závěr základní části kadetů U17

Hned první víkend nového roku čekaly chlapce U17 poslední dva zápasy základní skupiny a aby toho nebylo málo, tak se k těmto zápasům přidala ještě páteční domácí dohrávka zápasu s Klatovy.

Páteční utkání začalo vyrovnaným průběhem, kdy jsme se až v posledních 2 minutách první čtvrtiny dokázali v útoku více prosadit a dějství jsme zakončili bodovou šňůrou 9:0. Zatímco na straně hostů se o hru v útoku primárně staral plzeňský Faust, na naší straně dokázalo v první čtvrtině skórovat hned 8 hráčů. V druhém dějství jsme pokračovali v týmové hře, která nesla své ovoce, a tak jsme v poločase odcházeli do šaten za stavu 49:28. Druhý poločas už tolik pohledný nebyl, na obou stranách byla více než dosti znát vánoční pauza, a tak se chyby kupily jak na straně domácích, tak na straně hostů. Na naší straně však bylo chyb o něco méně a díky výborné obraně dvojice Kovařík – Gabriel, kteří si zvládli poradit s hostujícím Faustem, jsme si došli pro poklidné vítězství.

SLUNETA X BK Klatovy 84:50

V sobotu nás čekala odveta s klatovským týmem, tentokrát jsme byli v roli hostů my. Začátek velmi připomínal páteční utkání. Vyrovnaný průběh první čtvrtiny, kde jsme se zvládli bodově odpoutat až v samotném závěru. Druhé dějství bylo opět pod naší taktovkou. Pochvalu si zaslouží především trio Šinovský – Vorlíček – Holub, kteří se v této čtvrtině složili na 24 bodů, včetně tří trojek. Do šaten jsme tedy odcházeli za stavu 34:50 v náš prospěch. Ve třetím dějství pokračoval ve výborné hře domácí Faust, ke kterému se zvládli přidat i ostatní hráči. Naopak nám se přestalo dařit v útoku, neproměňovali jsme jasné šance, začali jsme prohrávat na doskoku a tak domácí zvládli před poslední čtvrtinou snížit na 56:63. Domácí se v prvním útoku zvládli ještě více přiblížit, a sice na 58:63. Poté však zatroubil do útoku Jan David, který úspěšnou trojkou nastartoval svůj tým k bodové šňůře 13:3, naše vedení se opět vyšplhalo na pohodlných 15 bodů a tento rozdíl jsme si drželi až dokonce zápasu, kde ho ještě Josef Gabriel svojí čtvrtou trojkou kosmeticky upravil. Chlapci si zaslouží pochvalu za bojovný a týmový výkon. O týmové hře hovoří i fakt, že se 4 borci dostali přes hranici 14ti bodů (Gabriel 22, Holub 16, Šinovský 15, Krýsl 14). V poslední řadě si pochvalu zaslouží i klatovsko-plzeňský Faust. Inu 42 bodů včetně 6ti trojek člověk nevidí každý den.

BK Klatovy X SLUNETA 73:91

O tom co se odehrálo v nedělním utkání, není třeba dlouhého povídání. Za stavu 2:2 soupeř zapnul vyšší obrátky a šnůrou 24:0!, nenechal nic náhodě a ukázal, že první místo v tabulce mu patří oprávněně. Po unaveném a odevzdaném výkonu jsme si nezasloužili nic jiného, než pořádnou nálož.

BA Grizzlies Plzeň X SLUNETA 105:32

Nyní je potřeba se rychle oklepat a zregenerovat z náročné třízápasové série. Ať můžeme naplno vlétnout do tréninkového procesu, a druhou část ligy U17 odstartovat vítězně!