Poslední zápas Válečníkům sice nevyšel a před televizními kamerami podlehli právě Pardubicím vysokým rozdílem a ještě si s Pardubic přivezli „stovku“. Tento výkon budou chtít Válečníci určitě odčinit. SLUNETA své poslední vystoupení také nezvládla a doma podlehla ve velmi důležitém boji o skupinu A1 pražskému USK, což ji definitivně „odsoudilo“ k účasti v A2.

Letos se derby mezi Ústím a Děčínem odehrálo už dvakrát a vždy v Ústí, jednou v rámci ligového utkání a jednou jako pohárový zápas. Obě střetnutí vyhráli sice Válečníci, ale z pohledu SLUNETY bylo ligové utkání více povedené, jelikož jej ztratilo rozdílem pouhých 3 bodů, 70:73.

Děčínská hala bude určitě opět praskat ve švech, jelikož nejeden ústecký fanoušek si nenechá ujít toto výjimečné střetnutí se skvělou atmosférou.

Stanislav Votroubek:
„Po neúspěšném boji o A1 musíme nyní zabrat a poprat se o poslední dvě postupová místa do play-off, jsme nyní sice na sedmé příčce, ale Prostějov a Lions ztrácí jedno, resp. dvě vítězství a v nadstavbě bude ještě hodně zápasů a bude to určitě hodně napínavé. Ano, v Děčíně nebudeme favoritem, obzvlášť když si Děčín zkomplikoval boj o druhou příčku s Pardubicemi, budou Děčínští o to víc nažhaveni na derby. My máme ovšem také co napravovat a rozhodně nejedeme do Děčína odevzdaní, ale budeme chtít v Děčíně překvapit, přeci jenom je to derby!“

 

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): DECvsSLU