Zítra poslední šance!

Třetí čtvrtfinálové utkání mezi SLUNETOU a Tury přineslo zajímavou podívanou, i když to tak na začátku úplně nevypadalo. Protože Tuři šli rychle do vedení a naše obrana marně hledala recept na kombinaci clony na míč s Aikenem, který posléze zakončoval přes malé hráče z bezprostřední blízkosti koše. Úvod utkání byl z naší strany nervózní a dlouho trvalo, než jsme si srovnali mušku, a tak byl stav po prvních deseti minutách 12:22.

V druhé periodě se karta obrátila, naši hráči se dokázali srovnat na střelu a začali Tury přehrávat, ba co víc, podařilo se krásná šňůra z 17:28 na 28:28. Pak ovšem zkušení Tuři opět našli svou hru a závěr první půle byl vyrovnaný. Definitivní tečku za prvním poločasem udělal Jay Wisseh trojkou na 38:37.

Diváci v hale, nabuzení závěrem první půle, s napětím očekávali tu druhou, ta ovšem z naší strany opět nebyla tak povedená, zřejmě navlhlý střelecký prach. Třetí čtvrtinu tak vyhráli hosté dílčím skóre 21:11. Do posledního dějství se tedy šlo za stavu 49:58.

Velmi sympatickým a bojovným výkonem jsme tedy vstoupili do poslední desetiminutovky. Plán byl jednoduchý, smazat náskok soupeře, a to se také povedlo, díky lepší obraně jsme nutili Tury ke ztrátám a další bodovou šňůrou 11:0 jsme dotáhli ze 49:61 na 60:61. Fanoušci v hale šílí, jejich nadšení ovšem rychle schladil trojkou Slezák, a když tato trojka nakopla Tury ke šňůře 9:1, byl stav už 61:70 a bylo v podstatě po zápase. Svitavy si už v závěrečných minutách nenechaly vzít třetí výhru v sérii a SLUNETA tak zítra bude hrát proti konci sezóny.

Lubomír Růžička (Svitavy):
"Jsme velice rádi za výhru, protože víme jak těžké je vítězit venku a zejména zde na Slunetě. Do zápasu jsme vstoupili velice koncentrovaně a hráli jsme disciplinovaně v útoku. V první půli jsme ale měli nízké procento střelby za tři body, což si nedokážu vysvětlit, protože ty střely byly opravdu volné. Je to škoda, protože jsme mohli jít do většího, než desetibodového trháku. Ve druhé čtvrtině jsme úplně vypadli z role, nehráli jsme set-plays, hráli jsme jakousi "co chci hru" nebo nevím, jak to nazvat a samozřejmě jsme za to platili. Ústí dalo 26 bodů, některé velice laciné, které padly po našich ztrátách a soupeř měl rychlé protiútoky. O přestávce jsem hráče uklidňoval, že Sluneta má jen pět asistencí, takže to je jen o nás, že propadáme ve hře 1 na 1 nebo děláme zbytečné ztráty v útoku. Ve druhé půli jsme hráli koncentrovaně, zejména ve třetí čtvrtině, bohužel jsme nezvedli procento za tři body, vůbec v celé sérii se v této disciplíně trápíme, ale třeba to přijde zítra. Za druhou půli si ale celý tým zaslouží pochvalu za práci v obraně i za sdílení míče v útoku. Myslím, že 26 asistencí oproti osmi domácím je opravdu velký rozdíl."

Antonín Pištěcký (Ústí n. L.):
"Špatně jsme vstoupili do obou poločasů. Nemyslím si, že to je nekoncentrovanost, spíš hloupost a špatná rozhodnutí v některých chvílí. Nebránili jsme, rozhodně jsme nebránili v prvním poločase, kdy jsme dostali spoustu jednoduchých košů a Svitavy se dostaly do tempa. Důležitá jsou ale jiná čísla, zápas jsme prohráli o 10 bodů, ale pokud se v technickém zápase podíváte na validitu, je tam rozdíl nějakých 40 až 50 bodů a to není poprvé. Rozdíl v asistencích je obrovský, my v útoku nepustíme míč, děláme to Svitavám příliš jednoduché a všechny koše, které dáme, jsou hrozně vydřené. Měli jsme nějaké otevřené pozice zdálky, bohužel ani tam jsme si nepomohli, z trojek máme stejná čísla, jako hosté. Když k tomu přidáme to, že nejsme opět schopní ubránit Aikena na pick and rollu, ačkoliv jsme se na to snažili zaměřit, a ten má opět 11 střel z 15 jen z vymezeného území, tak je to špatné. Ve druhé půli nás navíc Svitavy uběhaly z rychlých protiútoků, ze kterých daly asi 15 bodů, tam už jsme byli jen sparing partner.“

SLUNETA Ústí nad Labem - DEKSTONE Tuři Svitavy 71:81 (12:22 38:37 49:58)

Body domácí: Wisseh 14, Pecka 13, Houška 12, Svejcar a Fait po 10, Šmíd 5, Martin 3, Šteffel a David po 2
Body hosté: Aiken 22, Marko a Slezák po 14, Puršl 10, O´Brien 8, Svoboda 6, Jelínek 3, Kovář a Číž po 2
Trojky: 22/4 – 22/4
Trestné hody: 20/15 – 9/5
Doskoky: 35 - 42
Osobní chyby: 14 - 22