Zvedne se SLUNETA v severočeském derby?

Druhé domácí utkání v nové sezóně sehraje SLUNETA už v neděli a opět to nebude klasické utkání, protože do SPORTCENTRA SLUNETA dorazí Válečníci z Děčína.

Když jsme před sezónou psali, že severočeské derby dostalo další náboj v podobě přestupu snajpra Nicholse, našel by se asi málokdo, kdo by věřil, že se to dá posunout ještě o level výš. No, a vedení SLUNETY se to povedlo, když za očekáváním zůstal svými výkon Kahron Ross, vedení nelenilo a oslovilo dalšího hráče s výraznou stopou na českých palubovkách, Lamba Autreyho. Slovo dalo slovo a Ústí hlásí velký návrat. Lamb by měl dle všeho zasáhnout už právě do severočeského derby, a tak fanoušci uvidí Tye Nicholse a Lamba Autreyho ve stejném dresu!

Honza Šotnar k návratu Lamba Autreyho:
„Lamb je který zná velmi dobře naši soutěž, náš klub i náš herní styl. Věřím, že ho během pár dní dokážeme zapracovat do sestavy a naše výkony půjdou i díky němu nahoru.“

Ne nadarmo mluví hlavní lodivod Ústí o výkonech jeho svěřenců, ty byly zatím nemastné neslané, v prvním utkání s Kolínem nenašly Pandy rytmus a nedostaly se do své identity a v Opavě proti mistrovi zlepšily svůj výkon až v druhé polovině utkání, ale na víc, jak snížení na rozdíl 4 bodů to nestačilo, protože domácí pak dvěma slepenými trojkami rozhodli ve svůj prospěch.

Děčín loni skončil jako poražený finalista, když i přes nemalý počet zranění bojoval statečně právě s Opavou o nejcennější kov. Ústředními postavami byli Walton a Nichols, ale druhý jmenovaný si to namířil do Ústí, a tak Válečníci hledali náhradu a přes léto doplnili tým o Michaela Cubbageho, dále pak o pivota Maksima Šturanoviče a mladíka Tadeáše Sloviaka. Naopak v týmu už, kromě zmiňovaného Nicholse, nepokračují Josipovič, Burnner a Žikla (ten zamířil také do Ústí).

Válečníci začali novou sezónu také domácí prohrou, ale na úvod sezóny si udělali skvělou pozvánku pro své fanoušky, protože v závěru utkání s Pardubicemi se děly věci, několik hodně těžkých střel v závěru základní hrací doby, což znamenalo prodloužení, následně pak v prodloužení další vyrovnaná koncovka, kterou nakonec trojkou s faulem rozhodl hostující Burda.

V druhém domácím utkání si Děčínští napravili reputaci a nedali Ostravě šanci a dokráčeli si pro jasné vítězství 99:63. Nyní čeká svěřence Tomáše Grepla první venkovní utkání, ke kterému nebudou sice cestovat daleko, ale o to třaskavější zápas to bude!

Honza Šotnar:
„Je tu derby a my musíme hrát s maximálním úsilím celých 40 minut. Jen tak si můžeme připsat první úspěch v této sezóně. Nevlastníme kouzelný proutek, díky kterému bychom dokázali vše změnit za pár dní. Musíme být trpěliví a zaměřit se na věci, které můžeme ovlivnit. Budeme připraveni bojovat.“

Honza Karlovský:
„V druhém poločas posledního utkání jsme už konečně ukázali náš potenciál, i když se nám stále moc nedařilo, dokázali jsme stáhnout náskok Opavy. Děčín přijede do Ústí jako poražený finalista z loňska, což by ho mělo pasovat na menšího favorita, ale my jsme přitlačeni ke zdi a musíme před našimi fanoušky ten tlak ustát, dobře se na utkání připravit a za každou cenu urvat první výhru v této sezóně. Rozhodující bude naše mentální nastavení, se kterým do utkání půjdeme. Nesmíme si dovolit sebemenší zaváhání ani na jedné straně hřiště.“

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):

Poločasová soutěž s partnerem utkání Globus Trmice:
O poločase se můžete opět těšit na soutěž s partnerem utkání Globus Trmice. Opět mezi diváky vhodíme 3 míčky, držitelé míčků se pak utkají o 3 poukázky na nákup v Globusu v hodnotě 1.000,- Kč, 700,- Kč a 300,- Kč, což znamená, že už samotné chycení míčku zajišťuje v nejhorším případě 3. místo. Držíme palce.