​​​​​​​I přes výhru nepostupujeme do Final8

Ve středu zajížděla SLUNETA na palubovku pražského USK k sehrání druhého osmifinálového utkání Hyundai Českého poháru. Z prvního zápasu si vezla patnáctibodové manko a všichni byli zvědaví, jak se tým oklepe z těsné porážky s Děčínem. Domácí hráči se zase museli popasovat s náročným programem, protože v pondělí dohrávali utkání v Kolíně.

Do utkání vstoupili lépe hosté, dařilo se jim v útoku a v obraně jim hodně pomáhala nepřesná muška Vysokoškoláků. Naopak domácí tvrdili muziku v defenzivě a celoplošným presem se snažili zpomalit útok soupeře. S tím si ale SLUNETA věděla rady a bylo z toho vedení po první desetiminutovce 15:25.

V druhém dějství se role obrátily, když se domácí chytili v útoku a šňůrou 12:2 vyrovnali skóre na 27:27. Pak se na hřiště vrátil Michal Šotnar a uklidnil svůj tým trojkou, SLUNETA si pak došla pro poločasové vedení 37:42.

Stejně jako úvod utkání, tak i začátek druhé půle vyšel Ústeckým na výbornou. Rychle začali navyšovat vedení a dostali se i nad hranici 16 bodů, lví podíl na tom měl Michal Šotnar, ten výborně dirigoval své spoluhráče a stíhal u toho i skórovat. Po třech čtvrtinách vedla parta kolem Tondy Pištěckého ještě o 10 bodů (53:63).

V poslední desetiminutovce zabojovali domácí a díky několika důležitým útočným doskokům nepustili Ústecké do trháku. Utkání sice vyhrála SLUNETA, ale „pouze“ o 7 bodů, takže do Final8 postupuje USK Praha.

Výsledek zápasu nás sice neposouvá do závěrečného turnaje, ale dává naději do posledních zápasů základní části.

USK Praha - SLUNETA Ústí nad Labem 70:77 (15:25 37:42 53:63)
Body domácí: Proleta 16, Mareš 13, Sehnal 11, Štěrba 9, Bátovský 8, Kolář 4, Žáček 3, Vlk, Macháč a Vyroubal všichni po 2
Body hosté: Šotnar 16, Autrey 13, Rakočevič a Pecka po 11, David 9, Karlovský 7, Maděra 5, Stegbauer 3, Hanes 2
Trojky: 29/7 – 20/7
Trestné hody: 16/11 – 22/16
Doskoky: 38 - 33
Osobní chyby: 23 - 20