​​​​​​​Vrchol základní části je tu!

Základní část se nám dostala do finále a fanoušci si nemohli přát lepší závěr základní části než severočeské derby v Děčíně. Všechna pozornost basketbalové veřejnosti se začíná ubírat směrem k sobotnímu derby, které sice nemůže už rozhodnout, kdo postoupí či nepostoupí do skupiny A1, ale přeci jenom je to derby a tam jde vždy o vše!

Zatímco o 8. místo bude ještě velký boj, do kterého mohou promluvit víceméně ještě 4 týmy a největší šanci na postup má Brno, tak v utkání mezi Ústím a Děčínem půjde o nadvládu severu, protože oba celky už do skupiny A1 postupují, Válečníci jsou aktuálně 3. a SLUNETA 6.

Oba tábory mocně zbrojí na sobotní střetnutí a napětí je cítit ze všech stran. Není divu, že se Válečníci přijeli podívat (čti „naskautovat“) na zápas alpsko-adriatické ligy, kde v prvním čtvrtfinálovém zápase SLUNETA hostila chorvatské Škrljevo. Toto utkání dopadlo pro naše hráče dobře, byť vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem a to i přes fakt, že dvě minuty před koncem vedli o 14 bodů. Děčín v posledním zápase neodehrál úplně špatný zápas na půdě mistra, kterému dokázal nasázet 88 bodů, ovšem obdržel jich 106.

První derby této sezóny opanovali hráči SLUNETY 76:66, když nejlepším střelcem v jejím dresu byl Wallace s 24 body.

O severočeském derby toho bylo napsáno už spoustu, ale je zde přeci jenom několik zajímavostí, které stojí za zmínku: Ústí nevyhrálo v Děčíně dlouhých 16 let a pohled do historie vzájemných utkání ukazuje, že poslední dvě sezóny vždy vítězí domácí tým. To všechno nehraje zrovna Ústí do karet, ale každé derby je specifické a nemá jasného favorita.

Antonín Pištěcký:
„Musíme se vyrovnat s agresivní a tvrdou obranou domácích. Musíme být koncentrovaní celých čtyřicet minut, musíme se vyvarovat byť jen malých výpadků. Pokud zvládneme lépe doskoky na obou stranách hřiště a pokud dokážeme přežít bleskové útoky Děčína, máme na úspěch šanci.“

Pavel Houška:
„V sobotu nás čeká další těžké utkání, Ústí v Děčíně nevyhrálo 16 let a my se pokusíme tuto bilanci zlomit. Oba týmy se navzájem znají, hrají zde hráči, kteří dříve působili v tom druhém klubu a tak o vítězi budou rozhodovat maličkosti. Rozhodně si ale nesmíme vybrat slabou chvilku jako v posledním zápase AAC, to by se nám nemuselo vyplatit. Koncentrovaný výkon po celých 40 minut je cesta k úspěchu.“